Jestes tutaj: Home » SPORT » Moc drużyny Smudy

Moc drużyny Smudy

Polacy w przededniu imprezy organizowanej wspólnie z Ukrainą prezentują się znakomicie.

Miejsce w rankingu nie oddaje ich aktualnej formy. Na co stać tą drużynę? Na dzień dzisiejszy trudno odpowiedzieć,  gdyż od dwóch i pół roku sprawdzali się wyłącznie w sparingach, nie dojrzewali w spotkaniach eliminacyjnych. Kiedy przyjrzymy się zawodnikom powołanym przez Smudę, nie znajdziemy nikogo kogo można, by podejrzewać o kompleks niższości.

Wszyscy podstawowi zawodnicy Smudy albo z wielkim futbolowym światem zdąrzyli się oswoić, albo oswajać się nie musieli, bo w nim dorastali. Doskonale znamy zasługi trójcy z Dortmundu, którzy reprezentują światową formę. Wojciech  Szczęsny również reprezentuję formę nad wyraz wysoką, którą nie raz zaprezentował nawet mając przed sobą Wayna Rooneya. Marcin Wasilewski to dwukrotny mistrz Belgii z Anderlechtem; Damian Perquis, Ludovic Obraniak, Sebastian Boenisch nie mają kompleksów w starciach ze znanymi gwiazdami. Z niebagatelnymi wyzwaniami potrafi zmierzyć się Rafał Murawski. Nawet najuboższy w doświadczenia Maciej Rybus pokazał, że umie mierzyć się z cywilizacjami Wschodu, strzelając pięknego gola w dwumeczu ze Spartakiem Moskwa. Na ostatnich turniejach Polacy nie podołali wyzwaniu ani technicznie, ani taktycznie, fizycznie i psychicznie. Smudzie udało się uciec od piłkarzy o przetrąconej psychice. W podstawowej jedenastce u nikogo mentalnego kalectwa nie zdiagnozujemy.

To jak na nasze standardy powinno dać reprezentacji moc wprost nadnaturalną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


× 5 = trzydzieści pięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 323 161 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony