Jestes tutaj: Home » MUZYKA » nowy album Quidam doceniony w Anglii

nowy album Quidam doceniony w Anglii

„Saiko” to tytuł najnowszego krążka formacji Quidam. To szóste studyjne dzieło zespołu zawiera muzykę, która potrzebuje czasu, by rozkochać w sobie słuchaczy. Muzycy postawili na nastrój bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Brak wielowątkowych kompozycji i minimalizm potęgują znaczenie każdego dźwięku. Nowa płyta Quidam jest dorosła, optymalna, czasem przebojowa, oszczędna, nastrojowa i piękna. Za produkcję „Saiko” odpowiedzialny jest Robert Szydło, natomiast masteringiem zajął się Marcin Bors. Imponująca oprawa graficzna to dzieło Michała Florczaka. Z muzyką doskonale współgrają teksty Bartka Kossowicza i Maćka Mellera. Warto dodać, że po dłuższej przerwie zespół wrócił do pisania po polsku (jedynie w utworze „Walec”, w którym gościnnie zaśpiewała Natalia Grosiak znana z Mikromusic czy Digit All Love, pojawia się tekst w języku angielskim).

Album zbiera świetne recenzje, zarówno w Polsce jak i za granicą – dowodem na to jest najnowsze wydanie prestiżowego, angielskiego pisma Classic Rock, w którym „Saiko” dostało doskonałą notę 8/10!

Na płycie znajduje się dwanaście kompozycji:

1. Haluświaty
2. …lato
3. Obok mam
4. Walec
5. sPotykanie
6. Dodekafonix
7. …jesień
8. Ostatecznie
9. …zima
10. Saiko
11. …przedwiośnie
12. Wiosna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


sześć × = 54

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 323 506 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony