Jestes tutaj: Home » MUZYKA » nowy album Quidam doceniony w Anglii

nowy album Quidam doceniony w Anglii

„Saiko” to tytuł najnowszego krążka formacji Quidam. To szóste studyjne dzieło zespołu zawiera muzykę, która potrzebuje czasu, by rozkochać w sobie słuchaczy. Muzycy postawili na nastrój bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Brak wielowątkowych kompozycji i minimalizm potęgują znaczenie każdego dźwięku. Nowa płyta Quidam jest dorosła, optymalna, czasem przebojowa, oszczędna, nastrojowa i piękna. Za produkcję „Saiko” odpowiedzialny jest Robert Szydło, natomiast masteringiem zajął się Marcin Bors. Imponująca oprawa graficzna to dzieło Michała Florczaka. Z muzyką doskonale współgrają teksty Bartka Kossowicza i Maćka Mellera. Warto dodać, że po dłuższej przerwie zespół wrócił do pisania po polsku (jedynie w utworze „Walec”, w którym gościnnie zaśpiewała Natalia Grosiak znana z Mikromusic czy Digit All Love, pojawia się tekst w języku angielskim).

Album zbiera świetne recenzje, zarówno w Polsce jak i za granicą – dowodem na to jest najnowsze wydanie prestiżowego, angielskiego pisma Classic Rock, w którym „Saiko” dostało doskonałą notę 8/10!

Na płycie znajduje się dwanaście kompozycji:

1. Haluświaty
2. …lato
3. Obok mam
4. Walec
5. sPotykanie
6. Dodekafonix
7. …jesień
8. Ostatecznie
9. …zima
10. Saiko
11. …przedwiośnie
12. Wiosna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


1 × = pięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 823 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony