Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Macy Gray „Covered” – recenzja płyty

Macy Gray „Covered” – recenzja płyty

Marcy Gray wydała do tej pory 5 płyt studyjnych. Olbrzymi rozgłos zapewniło jej już pierwsze wydawnictwo „On How Life Is” z 1999 r. To tu znalazł się singiel „I try”, który stał się jednym z najpopularniejszych utworów roku. Ostatni jej album „The Sellout” ukazał się w 2010 r.

Niedawno odbyła się premiera najnowszej płyty Marcy Gray „Covered”. Amerykańska artystka tym razem śpiewa utwory innych muzyków.

Pop, rock, rap, indie rock, a nawet metalową balladę będzie można znaleźć na najnowszym albumie soulowej wokalistki. Na „Covered” znajdą się m.in. Nothing Else Matters (Metallica), Creep (Radiohead), Teenagers (My Chemical Romance), Love Lockdown (Kanye West), Wake Up (Arcade Fire) czy Sail (Awolnation). Płytę promuje singiel Here Comes The Rain Again (Eurythmics).  Można pokusić się o stwierdzeni, że artystka chciała nadać tym piosenką drugą młodość, odświeżyć je. Utwory jak „Creep ” w połączeniu z mocnym i głębokim głosem wokalistki brzmią zaskakująco dobrze. Niestety większość kompozycji na płycie wydaje mi się naciągana. Widać, że wokalistka nie miała pomysłu na nowy krążek, a szkoda! Płyty z coverami nie są niczym nowym ani zaskakującym. Domyślam się, że Macy Gray chciała pokazać, że jest otwarta na nowe wyzwania. Jednak  nie każdemu takie eksperymenty wychodzą na dobre.

Sama Macy Gray, odpowiadając na pytanie o wspólny mianownik tak szerokiego zakresu gatunkowego muzyki, który zawarła na płycie, mówi: „Niemal wszystkie te piosenki łączy motyw smutnej miłości. Tworzą nastrój, który odzwierciedla mój obecny stan i doskonale opowiadają o tym, co chciałabym teraz przekazać.“

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem × 9 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 823 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony