Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Świat » Życie jak w Madrycie

Życie jak w Madrycie

Recesja dziś dotknęła całą Europę, łącznie z Hiszpanią. Polacy przebywający w Hiszpanii doskonale widzą jak Hiszpanie przechodzą od fiesty do ostrego zaciskania pasa. Z punktu widzenia turysty nie ma kryzysu, nadal jada się w restauracjach, wieczorem wychodzi się na piwo do baru, bawi do rana.

Jednorazowy bilet na metro kosztuje 1,5 euro, a miesięczny 56 euro. Wynajęcie kawalerki to koszt 600-800 euro, mieszkanie dwupokojowe 900 euro w górę. Kilka lat temu w Hiszpanii panował rynek pracownika, teraz to się zmieniło. Przeciętny absolwent dostawał kilkanaście ofert pracy. Teraz wiele osób miesiącami szuka pracy. Młodzi Hiszpanie w dużej mierze żyją dzięki zasiłkom i bogatym rodzicom, którzy dorobili się w czasie koniunktury. Grecy jak i Hiszpanie płacą głównie za lekkomyślność polityków i bankierów, którzy powinni być z niej rozliczeni. Ludziom nie podoba się gdzie szuka się oszczędności.  Zawiązało się wiele ruchów, które walczą o należytą politykę państwa.

Ruch 15-M walczy o system o którym my ciągle marzymy. Oni zasmakowali już pewnego życia i nie chcą z niego rezygnować. Ruch 15-M chce aby państwo pomagało ciągle w wychowaniu dzieci, zdobyciu mieszkania, żeby praca była bezpieczna. Oni starają się bronić pewnych standardów, które ich wcześniej obowiązywały.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 3 = dwadzieścia siedem

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 103 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony