Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Świat » Życie jak w Madrycie

Życie jak w Madrycie

Recesja dziś dotknęła całą Europę, łącznie z Hiszpanią. Polacy przebywający w Hiszpanii doskonale widzą jak Hiszpanie przechodzą od fiesty do ostrego zaciskania pasa. Z punktu widzenia turysty nie ma kryzysu, nadal jada się w restauracjach, wieczorem wychodzi się na piwo do baru, bawi do rana.

Jednorazowy bilet na metro kosztuje 1,5 euro, a miesięczny 56 euro. Wynajęcie kawalerki to koszt 600-800 euro, mieszkanie dwupokojowe 900 euro w górę. Kilka lat temu w Hiszpanii panował rynek pracownika, teraz to się zmieniło. Przeciętny absolwent dostawał kilkanaście ofert pracy. Teraz wiele osób miesiącami szuka pracy. Młodzi Hiszpanie w dużej mierze żyją dzięki zasiłkom i bogatym rodzicom, którzy dorobili się w czasie koniunktury. Grecy jak i Hiszpanie płacą głównie za lekkomyślność polityków i bankierów, którzy powinni być z niej rozliczeni. Ludziom nie podoba się gdzie szuka się oszczędności.  Zawiązało się wiele ruchów, które walczą o należytą politykę państwa.

Ruch 15-M walczy o system o którym my ciągle marzymy. Oni zasmakowali już pewnego życia i nie chcą z niego rezygnować. Ruch 15-M chce aby państwo pomagało ciągle w wychowaniu dzieci, zdobyciu mieszkania, żeby praca była bezpieczna. Oni starają się bronić pewnych standardów, które ich wcześniej obowiązywały.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


pięć × = 10

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 322 968 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony