Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Ruch Niepokonani – Przedsiębiorcy pokrzywdzeni przez państwo (Kongres 31 maja Sala Kongresowa)

Ruch Niepokonani – Przedsiębiorcy pokrzywdzeni przez państwo (Kongres 31 maja Sala Kongresowa)

Ruch Niepokonani skupia tych pokrzywdzonych, z którymi państwo obeszło się wyjątkowo brutalnie. Jednym z nich jest Piotr Miączyński, który założył z kolegą firmę Big Blue.

Po kilku latach była to największa firma turystyczna w Polsce. Firma Big Blue sprzedawała dwie oddzielne usługi. Jedną nazywaną turystyczną, czyli: hotel, ubezpieczenie, rezydent. I tu był 7-proc. VAT. Druga to transport międzynarodowy. A więc przelot. Tu przepisy przewidywały 0 -proc. VAT. Fiskus uznał, że firma złamała prawo, bo przelot powinien być uznany za usługę turystyczną i sprzedawany w pakiecie z hotelem. A całość opodatkowana 7-proc. VAT. Dziś urzędnik może uznać swoją interpretację przepisów. To przedsiębiorca powinien go przekonać, że jest inaczej. Ruch Niepokorni chce odwrócić role, to przedsiębiorca chce zgłosić nadużycia. I to druga strona Urząd Skarbowy lub ZUS ma udowodnić, że nie mamy racji. Nie inaczej jest w sprawach karnych. Prokuratura ufa bezgranicznie świadkom koronnym, którzy byli gangsterami. Sędzia powinien dostawać dwa materiały oskarżonego i oskarżyciela. Dziś przepisy się zmieniły, wprowadzono zasadę domniemanej uczciwości podatników. Skarbówka zanim wyczyści i zablokuje konto w firmie, musi mieć ostateczną decyzję administracyjną albo prawomocny wyrok Sądu. Zamieniono zaświadczenia na oświadczenia. Dziś wystarczy, że obywatel napiszę: „Jestem niekarany”, „Nie mam zaległości wobec ZUS”. Urzędnik ma to przyjąć i uznać za prawdę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć × 6 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 139 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony