Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Szwecja wygrała Eurowizję!

Szwecja wygrała Eurowizję!

Utwór „Euphoria” 28-letniej szwedzkiej wokalistki Loreen podbił serca słuchaczy i zdecydowanie zwyciężył w Konkursie Piosenki Eurowizji 2012.

Szwedzka wokalistka o marokańskich korzeniach była właściwie od samego początku – faworytką do ostatecznego zwycięstwa. Idąc niczym burza, zostawiła w tyle nawet słynne Buranowskie Babuszki, o których pisałam już wcześniej i Željko Joksimovićareprezentanta z Serbii, który zajął dopiero trzecie miejsce. Loreen przedstawiła się jako typ indywidualistki i samotnika. W świecie zdominowanym przez wszechobecne „fast” – wokalistka przyznała, że lubi uciec od nadmiaru informacji, a w życiu liczy się dla niej coś więcej, niż tylko pieniądze i sława. Tegoroczna Eurowizja odbyła się w Baku (Azerbejdżan), w mieszczącej 23 tys. widzów, świeżo wybudowanej Crystal Hall. W konkursie o czym pisałam nie startowała Polska – chociaż mieliśmy kilka dobrych kawałków, które z powodzeniem mogliśmy wysłać na konkurs. Finałowi towarzyszył skandal dyplomatyczny: azerskie władze zwróciły się do Europejskiej Unii Nadawców, by zakazała uczestnikom konkursu spotkań z lokalnymi działaczami na rzecz praw człowieka. Stało się tak, gdy z aktywistami spotkała się Loreen. Unia oświadczyła, że nie jest to niezgodne z regulaminem konkursu.

Na koniec dla wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli i nie słyszeli Loreen – tytułowa: „Euphoria”

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


7 − sześć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 103 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony