Jestes tutaj: Home » MUZYKA » New Directions w świecie muzyki

New Directions w świecie muzyki

Już w piątek, 25 maja, rozpocznie się dwudniowa, trzecia już edycja Międzynarodowych Spotkań Branży Muzycznej – New Directions, towarzyszących festiwalowi Warsaw Music Week.

Jeśli działasz w kulturze, ale nie posiadasz funduszy na sfinansowanie swojego projektu, 25 maja skieruj swoje kroki do Warszawskiej Fabryki Trzciny. Postaraj się o grant i włącz do międzynarodowego programu Kultura.

Zagraniczni goście
Wszystkie szczegóły poznasz na konferencji, której tematem będzie w tym roku „Sieciowanie – Siła współpracy i wymiany kulturalnej w przemyśle muzycznym”. W czasie dwóch prelekcji dowiesz się, co Unia Europejska ma do zaoferowania branży („Program kultura pod lupą”) i gdzie szukać pieniędzy na realizację międzynarodowych projektów („Money, money, money”). Udział w konferencji potwierdziło wielu zagranicznych gości, którzy podzielą się ze słuchaczami swoim doświadczeniem w tej dziedzinie. Wśród nich zobaczymy odpowiedzialnego za Punkt Festival, Erika Honoré z Norwegii, a także Niemkę Juttę Unger, związaną z c/o pop Festivalem. Polskę reprezentować będzie Mat Schulz (festiwal Unsound). Udział w panelach jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Debaty, spotkania i warsztaty
Rad na temat dostępnych funduszy europejskich na kulturę udzielą pracownicy Punktu Konsultacyjnego ds. Kultury. Tegoroczna edycja konferencji New Directions obfitować będzie również w liczne debaty, spotkania i warsztaty odbywające się pod okiem polskich i zagranicznych fachowców. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące sektora kreatywnego, wspierającego indywidualnych artystów i rozwój miast europejskich poprzez zastosowanie rozwiązań biznesowych w działalności twórczej.

Grunt to współpraca
Cel konferencji jest prosty – wymiana doświadczeń i aranżowanie współpracy między artystami, instytucjami i organizacjami kulturalnymi, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i międzynarodowym. Uczestnictwo w konferencji to także doskonała okazja do nawiązywania nowych kontaktów i zdobycia podstawowej wiedzy bisnesowej.

Do tej pory zorganizowano dwie edycje konferencji New Directions. Pierwsza, która odbyła się w 2007 roku, dotyczyła niezależnego rynku muzycznego oraz możliwości zaistnienia debiutującego artysty w Polsce i za granicą. Spotkać można było na niej przedstawicieli branży muzycznej, eskpertów z wytwórni płytowych, organizatorów festiwali czy specjalistów od PR-u i wizerunku. Tematem drugiej edycji konferencji (2009 rok) był wpływ festiwali miejskich i innych wydarzeń kulturalnych na strukturę miejską, rozpoznawalność marki miasta i sposób, w jaki ożywia ona działalność sektora kreatywnego w metropoliach. Dobre przykłady współpracy pomiędzy tymi sektorami zaprezentowali zaproszeni goście – przedsiębiorcy muzyczni, przedstawiciele władz miejskich i struktur europejskich.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem × 2 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 649 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony