Jestes tutaj: Home » SPORT » Montpelier mistrzem Ligue 1

Montpelier mistrzem Ligue 1

W ostatniej kolejce Ligue 1 prezes Montpelier, Louis Nicollin, miał powody do zadowolenia.

Klub, który Nicollin przejął wiele lat temu za namową miejscowych polityków i dziennikarzy, zdobył mistrzostwo Francji. Kiedy klub grał w IV Lidze ważnych meczów nie oglądał. W latach 8o-tych zespól awansował do I Ligi, a w pucharze pokonał Saint-Etienne z Michaelem Platinim w składzie.

Montpelier zdobył tytuł w wielkim stylu, dystansując m.in. klub ze stolicy Frnacji, Paris Saint Germain, mający bez porównania większy budżet niż zespół Montpelier.

Potęgę klubu prezes Louis Nicollin budował stopniowo, a tytuł zawdzięcza zawodnikom, którzy przeszli przez szkółkę piłkarską i debiutowali w Ligue One. Liderem zespołu jest Olivier Giroud, piłkarz porównywany do Didera Deschampa, którego skauci wynaleźli gdzieś między zamkami nad Loarą – w Tours.

Prezes Louis Nicollin, którego przedsiębiorstwo, zajmujące się wywozem śmieci, nie pasuje do salonów, przez lata zbudował zespół, który w tym roku osiągnął szczyt możliwości zdobywając tytuł w jednej z pięciu najsilniejszych Lig Europy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 4 = trzydzieści sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony