Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Hernan River Letelier – „Opowiadaczka filmów”

Hernan River Letelier – „Opowiadaczka filmów”

Opowiem ci pewną historię. Lubisz niecodzienne opowieści, ale jednocześnie lubisz czuć niedosyt i głód dalszego ciągu? To propozycja właśnie dla ciebie.

W maleńkiej osadzie zagubionej pośród chilijskiej pampy mieszka dwunastoletnia Maria Margarita, która ma sparaliżowanego ojca i czterech starszych braci. Matka porzuciła ich dla mirażu kariery.

Największą atrakcją w miasteczku jest kino, jednak  niewielu stać na kupienie biletów. Ojciec, głowa rodziny i wielbiciel kina, meksykańskiego w szczególności, organizuje dla swoich dzieci konkurs opowiadania filmów. To, które wypadnie najlepiej, będzie odtąd chodziło do kina regularnie, a potem opowiadało wszystko reszcie.

Ku ogólnemu zaskoczeniu zwyciężczynią konkursu zostaje dwunastolatka i tak rozpoczyna się najszczęśliwszy okres w jej życiu. Najpierw staje się bohaterką w swojej rodzinie, później wśród najbliższych znajomych, a w końcu w całym miasteczku – tłumy przychodzą na jej domowe opowieści (za które w końcu rodzina zaczyna pobierać dobrowolne opłaty), jest też zapraszana na prywatne „seanse”. Podczas jednego z nich zdarza się niespodziewana sytuacja i wszystko zaczyna zmieniać się na gorsze…

Historia jest ciekawa, wciągająca i bardzo sprawnie napisana, połyka się ją szybciutko i… na  długo pozostaje w pamięci.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć × 9 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 823 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony