Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Gienek Loska Band walczy o SuperJedynkę

Gienek Loska Band walczy o SuperJedynkę

Nie bez przyczyny najnowszy album Gienka Loski nosi tytuł „Hazardzista”. Ten facet od zawsze grywał z życiem o najwyższą stawkę – kiedy przeprowadził się z maleńkiego Białoozierska, gdzie urodził się 37 lat temu, do Grodna, po to by uczyć się grać na gitarze.

Kiedy spalił za sobą mosty, opuszczając Białoruś i wybierając sąsiednią, ale jakże przecież odległą Polskę. Kiedy zdecydował się grać na ulicy, dla największej, ale i najtrudniejszej publiczności, jaką można sobie wyobrazić. „To jest fajne sitko. Coś masz – zarobisz. Nie masz – nie zarobisz” – wspomina dzisiaj. A że Gienek od zawsze miał w sobie to coś, czego nauczyć się nie sposób, z czym trzeba się urodzić, często w kasynie życia rozbijał bank. Chociaż zdarzały się i wysokie przegrane, jak problemy z alkoholem, ze zdrowiem, z przyjaciółmi, którzy poszli w swoją stronę…

Z wszystkich opresji Gienek Loska wychodzi obronną ręką. Zawdzięcza to talentowi, ciężkiej pracy, uporowi, ale chyba i szczęściu. Wydany jesienią 2011 roku „Hazardzista” sprzedał się już w ponad 22 tysiącach egzemplarzy, zyskał status złotej płyty i wielkimi krokami zbliża się do platyny, choć muzyka zawarta na płycie daleka jest od tego, co chwalą hipsterskie blogi.

Jak z taką, chropowatą, niesformatowaną, niegrzeczną muzyką, dostać się do tysięcy ludzkich serc i finału Superjedynek? Odpowiedzi możecie szukać na najnowszym singlu Gienka Loski, równie zabawnej, co gorzkiej „Dziewczynie z Kielc”. Ale nie liczcie na wiele, Gienek nie jest zbyt skłonny do zwierzeń… „Ja nie chcę gadać z tobą mała, uwierz mi / i nie opowiem ci o życiu, ani mi się śni” – ze swoją skromnością, z odmową uczestniczenia w wyścigu szczurów, nie pasuje do dzisiejszego świata, w którym samochwalstwo i ekshibicjonizm wydają się być warunkiem niezbędnym do funkcjonowania w show biznesie. Ale Loska ma to gdzieś, on nawet kiedy podbija szczyty list przebojów, twardo stąpa po ziemi. – „Jakiż tam ze mnie artysta / żaden malarz, ani nawet mim” – kpi z samego siebie.

Skąd więc ten oszałamiający sukces? Dlaczego „Hazardzista” tak bardzo się nam podoba?

Sięgnijmy znów do tekstu „Dziewczyny z Kielc” – „Ja chcę to robić, kocham to” – śpiewa wokalista. Szczerze, od serca. I ludzie to czują.

Gienek Loska Band walczy o SuperJedynkę w kategorii SuperZespół – głosy na www można oddawać tylko do najbliższego piątku!!!

http://www.tvp.pl/rozrywka/festiwale-i-koncerty/opole/aktualnosci/superjedynki-2012/7183419

Sony Music Poland

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 1 = siedem

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony