Jestes tutaj: Home » FILM » Wystawa Katarzyny Kozyry. Warszawa Tel Awiw Nowy Jork

Wystawa Katarzyny Kozyry. Warszawa Tel Awiw Nowy Jork

Znana z kontrowersyjnych wystaw artystka Katarzyna Kozyra zaprezentowała swoje najnowsze dzieło w budynku ASP przy Krakowskim Przedmieściu 5 w Warszawie.

Wystawa przedstawia zapis dzieła, nad którym obecnie artystka pracuje, a mianowicie casting do filmu fabularnego, który będzie robiony za kilka lat. Reżyserem będzie sama Kozyra, a tematem filmu  jej życie.

Wstępem do tej pracy była wystawa retrospektywna, którą Kaśka Kozyra  pokazała w Zachęcie. Na wystawie artystka poszukiwała osoby, która mogłaby ją zagrać, wcielić się w samą autorkę – mówi kuratorka wystawy, Hanna Wróblewska. Jak wspomina, podczas wystawy Katarzyna Kozyra powiedziała ludziom: A teraz ja chcę coś od Was. Będę robiła film o sobie, każdy może mnie zagrać. Szukam Katarzyny Kozyry, nie musi być do mnie podobny, podobna, nie musi być w tym samym wieku, musi być  tylko kreatywny(a) i próbować się wcielić w moją rolę.

W wystawie wzięło udział 25 tysięcy osób, z czego 5% wystąpiło w  castingu. Każda z osób próbowała wcielić się w życie Kozyry, a ona z robiła  z tego film.

W Tel-Awiwie postanowiła zrealizować drugą część pomysłu. Tam szukała materiału na scenarzystkę. Spośród 20 osób wybrała jedną , z którą chciałaby pracować.

To, co możemy oglądać w Sali ASP to sprawozdanie z tego procesu, czyli dwa filmy. Pierwszy z nich to sprawozdanie z pracy w Polsce, a drugi to rozmowa z wybraną w Tel-Awiwie Izraelką, z którą Kozyra będzie pisała scenariusz.

Przed wejściem na wystawę znajduje się plakat, który jest zapowiedzią tego co ma nastąpić, czyli do castingu, który będzie przeprowadzony pod koniec maja w Nowym Jorku. Na castingu Kozyra będzie poszukiwała idealnego ciała, które wcieli się w nią samą.

Wystawę można oglądać do 26 maja w ASP w Warszawie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


jeden × 1 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 277 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony