Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Cztery koncerty Archive w Polsce

Cztery koncerty Archive w Polsce

Jeszcze w tym roku brytyjski zespół Archive wystąpi w Polsce aż czterokrotnie. Wszystkie koncerty odbędą się w drugiej połowie roku.

Archive pojawi się 27 listopada w Krakowie (Teatr Łaźnia), 28 listopada w Warszawie (Klub Stodoła), 29 listopada w Gdańsku (Parlament) i 1 grudnia w Poznaniu (Międzynarodowe Targi Poznańskie).

Zespół Archive został założony w 1994 roku w Londynie. Na początku tworzona przez grupę muzyka skupiała się przede wszystkim wokół trip-hopu, by z czasem ewoluować i nawiązywać do takich gatunków jak rock progresywny czy muzyka elektroniczna i psychodeliczna. Archive wydał w 1996 roku debiutancki album pod tytułem „Londinium” i… zespół rozpadł się. Rok później został reaktywowany i w 1999 roku pojawił się album „Take My Head”. W latach 2002 – 2005 miały miejsce premiery kolejnych dwóch płyt studyjnych zespołu oraz krążka ze ścieżką dźwiękową do filmu „Michel Vaillant”. W roku 2006 pojawił się album „Lights”, a w 2009 czteroczęściowy „Controlling Crowds”.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


8 − pięć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 139 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony