Jestes tutaj: Home » MUZYKA » 25 lecie płyty „Bad” Michaela Jacksona

25 lecie płyty „Bad” Michaela Jacksona

Z okazji 25. rocznicy przełomowego albumu Michaela Jacksona „Bad”, 18 września ukażą się jubileuszowe wydawnictwa „BAD 25”. Światło dzienne ujrzy także DVD powstałe z osobistego VHS-a Michaela Jacksona zawierające jego występ na Wembley 16 lipca 1998 roku. Zestaw zawierać będzie również alternatywne wersje i dema zrealizowane podczas sesji do „Bad”.

25 lat po tym jak zwrot „Who’s Bad” stał się kulturowym hasłem pokolenia, Epic/Legacy Recordings we współpracy ze spadkobiercami Jacksona (Estate of Michael Jackson), obchodzić będzie jubileusz bijącego rekordy popularności albumu „Bad”, wydając 18 września edycję deluxe dzieła zatytułowaną „BAD 25”. Wydawnictwo składać będzie się z 3 płyt CD, dwóch kolekcjonerskich bookletów oraz pierwszego autoryzowanego DVD z trasy „BAD”, która promowała longplay.

– Era „Bad” to szczyt solowej kariery Michaela i jego kreatywności jako solisty – od nagrań przez koncerty po produkty i gadżety związane z płytą – wyjaśniają John Branca i John McClain, z Estate of Michael Jackson.  – Był to pierwszy album, na którym niemal wszystkie piosenki napisane były przez Michaela. Był to także pierwszy album, z którego pochodziło pięć kolejnych singli numer 1, co inny artysta zdołał osiągnąć dopiero 25 lat później. Po raz pierwszy podczas trasy Michael zrealizował swoją wizję show, podejmując kluczowe decyzje. Gigantyczny sukces „Bad” i towarzyszącego tournée były kluczowe dla rozwoju wokalisty jako kompozytora, wykonawcy i producenta, umacniając jego pozycję Króla Popu. Z wielką radością przypomnimy ten historyczny okres jego twórczości”.

Jubileuszowe „BAD 25” zawierać będzie trzy CD oraz DVD. Oto szczegóły:

– Atrakcją wydawnictwa będzie DVD z legendarnym występem Michaela Jacksona, który odbył się 16 lipca 1988 roku na stadionie Wembley. Nie jest to kompilacja, lecz całkowity występ, dokładnie ten, który Jackson zaprezentował przed księciem Karolem, księżną Dianą oraz 72 tysiącami fanów, którzy pojawi się na wyprzedanym show. Był to jeden z siedmiu rekordowych pod względem frekwencji koncertów na stadionie. Łącznie wszystkie koncerty obejrzało ponad pół miliona ludzi, a zapotrzebowanie na bilety było trzy razy większe. DVD powstało jako kopia z VHS-a należącego do Michaela Jacksona. Dopiero niedawno natrafiono na to nagranie i jest to jedyna istniejąca kopia, o której wiadomo. Oczywiście warstwa audio-wizualna zostały na potrzeby DVD poprawione.

– Pierwsze CD to zremasterowana wersja oryginalnego „Bad”

– CD numer dwa zawiera wcześniej niepublikowany materiał zarejestrowany w studiu Hayvenhurst. Są to wczesne nagrania demo piosenek z płyty, jak również dema utworów, które ostatecznie na album nie trafiły, a powstały podczas sesji do „Bad”. Materiał trafi na płytę w niezmienionej formie. Żadne dodatkowe ścieżki nie zostaną dodane. Krążek zawierać będzie natomiast jeszcze remiksy przygotowane przez znanych i cenionych DJ-ów oraz producentów.

– Trzecie CD zawiera wersję audio koncertu ze stadionu Wembley z 16 lipca 1988 roku. Będzie to pierwszy koncert Michaela Jacksona wydany na CD.

W sprzedaży pojawi się ponadto standardowa dwupłytowa edycja „BAD 25”, samo DVD z koncertem z Wembley oraz winylowy picture disc oryginalnego albumu.

Już dzisiaj na stronie www.michaeljackson.com będzie można złożyć zamówienie na każdą z edycji „BAD25”.

Sony Music Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 1 = zero

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony