Jestes tutaj: Home » SPORT » Roman Abramowicz z pucharem – Chelsea zwycięzcą Champions League

Roman Abramowicz z pucharem – Chelsea zwycięzcą Champions League

Dzień 19 maja zapiszę się złotymi zgłoskami w historii Chelsea Londyn. Chelsea wygrywając z Bayernem Monachium na jego terenie spełniła marzenie swego właściciela Romana Abramowicza o triumfie w największych, elitarnych rozgrywkach w Europie.

W 82 minucie wydawało się, że triumf Bayernu jest przesądzony, lecz Didier Droga wyrównał przed przerwą i eksplozja radości nastąpiła w sektorze angielskim. W dogrywce i karnych wydawało się, że niemieckiej drużynie brak charakteru, aby postawiać przysłowiową kropkę. Najpierw nie wykorzystała karnego strzelanego przez Ariena Robenna, a w serii rzutów karnych przy stanie 3-2 nie była w stanie utrzymać jednobramkowej przewagi. Tym samym sen Abramowicza spełnił się 19 maja. Cały sezon Chelsea w Champion League można określić mianem PO-PISOWYCH rozgrywek. Najbardziej znany rosyjski oligarcha dorobił się na prywatyzacji sowieckiego majątku państwowego w 1990 roku. Wraz ze swoim byłym partnerem, Borysem Bieriezowskim, Abramowicz nabył większościowy pakiet udziałów w Sibnefcie, państwowym przedsiębiorstwie wydobywającym gaz. Firmę kupił za ułamek jej prawdziwej wartości, bo w czasie prywatyzacji Rosjanie nie dysponowali jeszcze tak wielkimi majątkami, by stać ich było na wykup państwowych przedsiębiorstw. W tym czasie rządowi Borysa Jelcyna zależało na tym, by tak strategiczne sektory gospodarki jak energetyka pozostały w rosyjskich rękach, więc sprzedawano firmy za bezcen. Abramowicz szybko stał się miliarderem i zaczął drażnić elity swoim zachodnim stylem bycia. Gdy Putin doszedł do władzy, biznesmen został oskarżony o oszustwa podatkowe i inne przestępstwa. Przez chwilę wydawało się, że mógłby podzielić los Michaiła Chodorkowskiego i skończyć w więzieniu. Ale Abramowicz wykazał się wielkim sprytem. Przez osiem lat pełnił funkcję gubernatora Czukotki, inwestując własne środki, ponad 1 miliard dolarów na cele społeczne. Dzięki tym inwestycjom sprawę przeciwko niemu umorzono.

Rosyjski oligarcha wybrał życie za granicą i inwestycję min. w Chelsea Londyn, która 19 maja została nowym triumfatorem Champion League.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem × 9 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 823 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony