Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Recenzja książki „Otchłań zła” Maxime Chattam.

Recenzja książki „Otchłań zła” Maxime Chattam.

Otchłań zła to kolejna powieść kryminalna, która żywo zainteresowała mnie swoją treścią, wartką akcją, a najbardziej faktem że nie można się od niej oderwać!

Świetny wstęp, bardzo dobrze i dokładnie nakreślone postacie inspektora Brolina, a także studentki Juliette, demoniczny i intrygujący antybohater, wartka akcja, mroczny klimat powieści czyli wszystko to co dobra powieść kryminalna powinna posiadać. Historia na pierwszy rzut oka banalna, jakich wiele. Samotny komisarz Bralin prowadzi śledztwo w sprawie morderstw, których dopuszcza się nieznany sprawca, poznajemy także kobietę Juliette- młodą, piękną, i niestety zbyt ciekawską studentkę psychologii. Nie trudno się domyślić, że wszystkie zdarzenia doprowadza tych dwoje do namiętnego romansu.

Od początku do końca powieści byłam pod wielkim wrażeniem tego jak autor prowadzi akcję. Począwszy od opisów bohaterów, perfekcyjnych opisów miejsc wydarzeń po odrażające opisy morderstw, to wszystko razem zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Niezwykle zaskoczyła mnie dokładność wszystkich nazw substancji używanych podczas sekcji zwłok czy pobierania śladów odcisków. W tej powieści nie znajdziemy rzeczy nieprzemyślanych czy wątpliwych. Autor w dobitny sposób pokazuje, jak tragiczne w skutkach, może być chore zainteresowanie człowieka czarną magią. Jakie mogą być tego skutki jeśli za poważne rzeczy weźmie się nieodpowiednia osoba.

Mimo dużej objętości książki serdecznie ją polecam- bo naprawdę warto. Książka wciąga od pierwszej strony, trzyma w napięciu i powoduje, że oczyma wyobraźni widzimy świat w niej przedstawiony.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ sześć = 10

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 088 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony