Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Niecodzienne atrakcje turystyczne

Niecodzienne atrakcje turystyczne

Ludzie lubią nie tylko wycieczki do malowniczych zakątków i wyjątkowych miejsc. Na liście najchętniej odwiedzanych punktów znajdują się także kaplice pełne czaszek, świątynie pełne szczurów, brunatne moczary, głębokie bagna i ciemne korytarze.

Macie ochotę na osobliwą podróż po najbardziej mrożących krew w żyłach i jednocześnie masowo odwiedzanych przez turystów atrakcjach XXI wieku? Lubicie się bać…? No to zaczynamy:

1. Wyspa lalek. Meksyk

„Isla de Las Munecas”, czyli wyspa lalek to mroczna atrakcja Meksyku, można na nią dotrzeć rzeczną barką wypływającą z miejscowości Cuemanco Pier. To przerażające miejsce, gdzie na drzewach wiszą tysiące okaleczonych, brzydkich lalek. Wyspa lalek została stworzona przez mieszkającego tu dawniej Julian Santana Barrera. Mężczyzna uważał, że lalki odpędzają złe moce. „- Miejscowa legenda mówi, że zaczął obwieszać nimi drzewa, kiedy w kanale niedaleko wyspy utonęła mała dziewczynka, a jej błąkająca się po wyspie dusza nie dawała mu spokoju…” W powiększaniu kolekcji pomagali Julianowi sąsiedzi i po kilku latach powstał jedyny na świecie las martwych lalek.

2. Świątynia pełna szczurów. Indie

W miejscowości Deshnoke w Indiach znajduje się świątynia Karni Mata. Do gmachu prowadzą wielkie srebrne wrota z podobiznami zamieszkujących świątynię…szczurów. Hindusi wierzą, że szczury nie są złe, według nich są one ludźmi oczekującymi po śmierci na ponowne narodziny, a żyjące wśród nich białe osobniki to wcielenia bogów. „- Przed wejściem do świątyni należy zdjąć buty, a ponieważ wszędzie dookoła biegają gryzonie, do nóg kleją się ich odchody i przysmaki, którymi są dokarmiane. Ludzie przynoszą szczurom w darze mleko, słodycze i prezenty. Jak szczur przebiegnie po stopie przybysza oznacza to szczęście, jak zrobi to szczur albinos – wielkie szczęście…” Natomiast jeżeli stąpając po świątyni niechcący nadepniemy na jakiegoś szczura oznacza to wielkie nieszczęście, należy więc uważać, lub wybrać kolejną atrakcję czyli…

3. Mary King’s Close. Edynburg

W Mary King’s Close można zobaczyć, jak mieszkali ludzie w Edynburgu w XVI-XIX wieku. To stary, opuszczony rejon miasta z fragmentami średniowiecznych kamienic, korytarzy i ulic, które zostały niegdyś zamurowane. Przez kilkaset lat miejsce to było zupełnie zapomniane i odosobnione, ale odkryto je przypadkiem w 1989 roku. Wykopaliska zakończono po 2000 roku i otwarto je dla turystów. Miejsce to jest uważane za jedno z najbardziej nawiedzonych na świecie. Odwiedzają je nie tylko żądni wrażeń turyści, ale także badacze zjawisk paranormalnych, a nawet łowcy duchów.

4. Muzeum Mumii. Meksyk

W meksykańskim mieście Guanajuato znajduje się Muzeum Mumii. To miejsce dla osób o bardzo mocnych nerwach. W muzeum zgromadzono około stu ciał mężczyzn i kobiet, ludzi starych i dzieci, zmarłych z powodu epidemii cholery, która wybuchła w 1833 r. albo zamordowanych. „ – Ich mumifikacja dokonała się w sposób naturalny, dzięki suchemu klimatowi i specyficznym właściwościom tutejszej gleby…”  Są chętni na wycieczkę do Guanajuato.

5. Katakumby. Paryż

Paryskie katakumby to zespół podziemnych korytarzy wypełnionych po brzegi szczątkami ludzkich szkieletów. Zostały tu one zwiezione pod koniec XVIII wieku, podczas prób uporządkowania podziemnych części Paryża, w obawie przed zapadnięciem i zawaleniem się miasta. „- Ktoś wpadł na pomysł, by zlikwidować przepełnione cmentarze wewnątrz miasta, a starymi szczątkami ludzkimi wypełnić puste kamieniołomy. Kości zwożono do katakumb przez następnych kilkadziesiąt lat, układając i aranżując je w segmenty według cmentarza, pochodzenia i roku, w którym zostały przewiezione. W sumie szacuje się, że do 1860 roku przeniesiono tu około 6 milionów szkieletów z Paryża i okolic…”

6. Las Aokigahara. Japonia

„- Las Aokigahara w Japonii jest zbiorowym grobem samobójców. Znajduje się na terenie Parku Narodowego Fudżi-Hakone-Izu u północno-zachodniego podnóża góry Fudżi. Las jest wyjątkowo gęsty, co sprawia, że panuje w nim nietypowa cisza. Regularnie pojawiają się informacje na temat ilości ciał samobójców znalezionych tu w danym roku. Las Aokigahara odwiedzają także turyści, których ciekawi jego mroczna sława. Ma się tutaj ciarki na plecach – na niektórych drzewach wiszą jeszcze pętle, na ziemi znaleźć można strzępy ubrań, rzeczy osobiste…”

7. Bagno Manchac Swamp. Luizjana

Bagno Manchac Swamp w Luizjanie to jedno z najbardziej odrażających miejsc w Stanach Zjednoczonych. Są tu organizowane nocne wycieczki, podczas których turyści pływają łodziami z pochodniami, nasłuchując głosów ofiar tsunami z 1915 roku. Związane z tym miejscem legendy opowiadane przez przewoźników dodatkowo podsycają strach turystów.

8. Czarnobyl i Prypeć. Ukraina

Była elektrownia jądrowa w Czarnobylu stała się atrakcją turystyczną dla osób spragnionych mocniejszych wrażeń i doznań. „- Zwiedzający mogą podejść w towarzystwie przewodnika bezpośrednio do przykrytego sarkofagiem, zniszczonego reaktora nr 4. Poza byłą elektrownią atomową zwiedza się także wysiedlone po katastrofie miasto Prypeć…”

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 1 = jeden

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 277 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony