Jestes tutaj: Home » MUZYKA » „Mój świat” – recenzja płyty Piotra Karpieni

„Mój świat” – recenzja płyty Piotra Karpieni

Jeśli nie jesteście fanami lirycznych ballad, nie czytajcie tego artykułu. Jeśli jednak lubicie spokojne utwory, śpiewane męskim głosem, to kupcie najnowszą płytę Piotra Karpieni.

Od 15 maja w sklepach można nabyć pierwszą płytę Piotra Karpieni zatytułowaną ”Mój świat”. Na krążku znajduje się 10 utworów o następujących tytułach:

1. Angel
2. Zagubiona
3. To jest mój świat
4. I surrender now
5. Przyjdź, jeśli chcesz
6. All I need
7. W pościeli z łez
8. Love you forever
9. California morning
10. Follow your dreams

Jak widać, są to piosenki śpiewane zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Na szczęście Piotr Karpienia nie kaleczy języka angielskiego, jak to zdarza się niektórym polskim wokalistom. Być może jest tak za sprawą tego, iż Piotr przez kilka lat przebywał w Irlandii.

„Mój świat” Piotra Karpieni to płyta, na którą składają się liryczne, subtelne ballady. Utwory zmuszają nas do refleksji, są przeznaczone dla wrażliwego słuchacza. Wokalista może pochwalić się niskim, głębokim głosem, który zapewne uwiódł już nie jedną kobietę.

Na okładce płyty oprócz nazwiska Piotra Karpieni znajduje się także nazwisko Witolda Cisło, kompozytora, z którym współpracował wokalista. Witold Ciosło ma na swoim koncie współpracę m.in. z Krzysztofem Kiliańskim, do którego internauci porównują Piotra. Ponadto przy płycie pracowali: Jacek Subociałło, Jacek Cygan, Willy Bella, Andrzej Ignatowski oraz Damian Leszczyński.

Piotr Karpienia stał się sławny w naszym kraju dopiero po pojawieniu się w czwartej edycji programu „Mam talent”, gdzie zajął drugie miejsce. Niewiele osób wie jednak, że Piotr swoich sił próbował także w Irlandii. Zakwalifikował się tam do irlandzkiej wersji „Idola”, a nawet znalazł się w pierwszej dziesiątce wokalistów.

Na razie trudno ocenić, czy Piotrowi Karpieni uda się osiągnąć sukces na dużą skalę. Miejmy nadzieję, że nie okaże się kolejną gwiazdą, która za chwilę zniknie ze sceny.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 8 = szesnaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 166 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony