Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Małopolska to nie tylko małe, urocze miasteczka w których zatrzymał się czas. To także stare drewniane kościoły, zabytkowe dwory, zamki i skanseny.

W najbliższą sobotę (19 maja) rozpoczynają się Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. To już 14. odsłona tej imprezy. W tym roku tematem przewodnim będzie architektura drewniana oraz najpiękniejsze i najciekawsze miejsca naszego regionu. Impreza odbywać się będzie przez dwa weekendy: 19-20 maja oraz 26-27 maja.

W pierwszy weekend organizatorzy zapraszają do odwiedzenia Wygiełzowa, Zubrzycy Górnej i Zakopanego, natomiast w kolejny do Łosia, Bartnego, Nowego Sącza, Zalipia i Dołęgi. Zgodnie z coroczną tradycją w każdym z tych miejsc na uczestników czekać będą eksperci i pasjonaci, którzy oprowadzą po zabytkach, dzieląc się fachową wiedzą i ciekawostkami.

Zwiedzanie małopolskich szlaków architektury drewnianej uatrakcyjni specjalny przewodnik, zawierający reportaże poświęcone prezentowanym zabytkom i historiom związanych z nimi ludzi. Dla uczestników wydarzenia publikacja dostępna będzie bezpłatnie. Odbędzie się również konkurs fotograficzny, w którym będzie można wygrać aparat marki Leica.

Pełny program imprezy na http://www.dnidziedzictwa.pl/

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× trzy = 15

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 137 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony