Jestes tutaj: Home » SPORT » Kiteboarding dyscypliną olimpijską

Kiteboarding dyscypliną olimpijską

W dniu 5 maja 2012 roku we Włoszech członkowie Rady Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej (ISAF) ogłosili nowe konkurencje olimpijskie w programie Igrzysk Olimpijskich.

Kiteboarding dołączy do grona dyscyplin olimpijskich już na Igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku. Według komisji olimpijskiej ma on zastąpić windsurfing.

W Polsce zawody w kiteboardingu rangi Pucharu i Mistrzostw Polski, pod nazwą Ford Kite Cup organizowane są od 7 lat, a swoim poziomem sportowym i organizacyjnym dorównują światowej rywalizacji w tej widowiskowej i pełnej emocji dyscyplinie. Rokrocznie odbywają się co najmniej 4 edycje zawodów o randze Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski, w których bierze udział każdorazowo ponad 40 zawodników i zawodniczek. Zawody rozgrywane są w dwóch konkurencjach: Freestyle (konkurencji polegającej na wykonani najefektowniejszych, punktowanych ewolucji w powietrzu) i Racing (regaty, w czasie których liczy się jak najszybsze pokonanie wyznaczonej trasy). O popularności tej dyscypliny świadczy również frekwencja na polskich zawodach PP i MP Ford Kite Cup, które z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę zawodników, reprezentujących wysoki poziom sportowy. Coraz częściej młodzi miłośnicy sportów wodnych wybierają kiteboarding zamiast windsurfingu lub tradycyjnego żeglowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× cztery = 4

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 163 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony