Jestes tutaj: Home » SPORT » Kiteboarding dyscypliną olimpijską

Kiteboarding dyscypliną olimpijską

W dniu 5 maja 2012 roku we Włoszech członkowie Rady Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej (ISAF) ogłosili nowe konkurencje olimpijskie w programie Igrzysk Olimpijskich.

Kiteboarding dołączy do grona dyscyplin olimpijskich już na Igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku. Według komisji olimpijskiej ma on zastąpić windsurfing.

W Polsce zawody w kiteboardingu rangi Pucharu i Mistrzostw Polski, pod nazwą Ford Kite Cup organizowane są od 7 lat, a swoim poziomem sportowym i organizacyjnym dorównują światowej rywalizacji w tej widowiskowej i pełnej emocji dyscyplinie. Rokrocznie odbywają się co najmniej 4 edycje zawodów o randze Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski, w których bierze udział każdorazowo ponad 40 zawodników i zawodniczek. Zawody rozgrywane są w dwóch konkurencjach: Freestyle (konkurencji polegającej na wykonani najefektowniejszych, punktowanych ewolucji w powietrzu) i Racing (regaty, w czasie których liczy się jak najszybsze pokonanie wyznaczonej trasy). O popularności tej dyscypliny świadczy również frekwencja na polskich zawodach PP i MP Ford Kite Cup, które z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę zawodników, reprezentujących wysoki poziom sportowy. Coraz częściej młodzi miłośnicy sportów wodnych wybierają kiteboarding zamiast windsurfingu lub tradycyjnego żeglowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


− trzy = 1

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 323 161 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony