Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Świat » Facebook- Fenomen społeczny

Facebook- Fenomen społeczny

Facebook, portal internetowy stworzony przez Marka Zuckerberga, debiutuje 18 maja na nowojorskiej giełdzie. FB odniósł niezwykły sukces, jest też pionierem nowych technik.

Facebook przyciągnął 901 mln użytkowników, a teraz przyciąga również inwestorów. Pod koniec 2004 r., czyli w roku założenia firmy, której siedzibą był wtedy pokój Zuckerberga na kampusie uniwersytetu Harvard, portal miał 1 mln użytkowników, dwa lata później – 12 mln. W I kwartale 2012 roku oficjalna liczba użytkowników wyniosła już 901 mln.

Portal jest tak modny, że powstaje już antymoda i na ponad 900 mln użytkowników FB (80 proc. mieszka poza USA i Kanadą) przypada też coraz więcej osób, które ostentacyjnie „nie chcą być na Facebooku”. Sprawdzanie nowych informacji na swoim profilu „robi się z czasem czymś w rodzaju rozrywki przymusowej” , a to już jest pewien problem. Szczególnie dla młodych ludzi portal jest czymś w rodzaju mody, z której nie wypada rezygnować. Ta moda kilka lat temu dotarła również do Polski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dwa + 4 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 813 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony