Jestes tutaj: Home » SPORT » Alessandro Del Piero – Tożsamość Starej Damy

Alessandro Del Piero – Tożsamość Starej Damy

Aleksander Del Piero 19 lat temu zapoczątkował grę dla Jowentusu Turyn. Przez te wszystkie lata stał się jego Tożsamością; Tożsamością Starej Damy, która przez lata jest czołowym klubem w piłkarskiej Italii.

Nawet w przypadku degradacji klubu za korupcję, zdecydował się wraz z innymi gwiazdami w tamtych latach: Bufonem, Trezegue grać w Serii B i walczyć z klubem o powrót do elity. W ostatnich latach był na bocznym torze, grał mało, ale jednocześnie cały czas był na pierwszej linii. Jest piłkarzem jakich mało – niekapryszącym, nie stawiającym własnych ambicji ponad dobro zespołu. Wzór na boisku i poza nim. Największą plamą na juwentusowym słońcu było potraktowanie piłkarza na zakończenie kariery. Z gazet dowiedział się, że klub nie przedłuży z nim kontaktu. Komentarz Del Piero ograniczył się do tego, że ukradziono mu marzenie o zakończeniu kariery w klubie, dla którego grał przez 19 lat, strzelił 289 goli.

Juwentus rozpoczął nowy zwycięski cykl, ale Del Piero szybko nikt nie zastąpi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


pięć − 2 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 323 151 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony