Jestes tutaj: Home » SPORT » Alessandro Del Piero – Tożsamość Starej Damy

Alessandro Del Piero – Tożsamość Starej Damy

Aleksander Del Piero 19 lat temu zapoczątkował grę dla Jowentusu Turyn. Przez te wszystkie lata stał się jego Tożsamością; Tożsamością Starej Damy, która przez lata jest czołowym klubem w piłkarskiej Italii.

Nawet w przypadku degradacji klubu za korupcję, zdecydował się wraz z innymi gwiazdami w tamtych latach: Bufonem, Trezegue grać w Serii B i walczyć z klubem o powrót do elity. W ostatnich latach był na bocznym torze, grał mało, ale jednocześnie cały czas był na pierwszej linii. Jest piłkarzem jakich mało – niekapryszącym, nie stawiającym własnych ambicji ponad dobro zespołu. Wzór na boisku i poza nim. Największą plamą na juwentusowym słońcu było potraktowanie piłkarza na zakończenie kariery. Z gazet dowiedział się, że klub nie przedłuży z nim kontaktu. Komentarz Del Piero ograniczył się do tego, że ukradziono mu marzenie o zakończeniu kariery w klubie, dla którego grał przez 19 lat, strzelił 289 goli.

Juwentus rozpoczął nowy zwycięski cykl, ale Del Piero szybko nikt nie zastąpi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem + 1 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 278 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony