Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Miłość- Najbardziej zdradliwa choroba na świecie. Wykład Helen Fisher- najsłynniejszej badaczki ludzkiego mózgu

Miłość- Najbardziej zdradliwa choroba na świecie. Wykład Helen Fisher- najsłynniejszej badaczki ludzkiego mózgu

Pożądanie, miłość romantyczna i przywiązanie to nie fazy miłości, ale systemy w mózgu- tak zapoczątkowała swój wykład Helen Fisher, najsłynniejsza badaczka mózgu.
Systemy mogą operować w każdej kombinacji i nie muszą zaistnieć wszystkie trzy, choć często tak się dzieje.
Ponad 2000 lat temu Platon powiedział, że bożek miłości żyje w potrzebie. Miłość to potrzeba i pragnienie.
Podobnie jak głodu i pragnienia nie można jej stłumić, tak Miłość to uzależnienie – doskonałe, gdy wszystko idzie dobrze i koszmarne, gdy sprawy nie wyglądają tak, jak byśmy chcieli.
Gdy ludzie są zakochani, skupiają się, koncentrują całą uwagę na drugiej osobie, obsesyjnie o niej myślą, pragną jej, fałszują rzeczywistość, są gotowi ponieść ogromne ryzyko by ją zdobyć.
Helen Fisher twierdzi, że jeszcze nie odnaleziono społeczności, w której nie znano by miłości. Podobno to jedno z najmocniejszych wrażeń, jakie odczuwa człowiek. Naukowcy i psychologowie są zdania, że uczucie zakochania jest gorsze od uzależnienia od kokainy, jest obsesją, która całkowicie nas pożera, zapominamy kim jesteśmy, nie możemy przestać myśleć o kochanej osobie.
Czy bez miłości świat byłby lepszy? Na to pytanie stara się znaleźć odpowiedź książka Delirium Lauren Oliver.
Bohaterką książki jest Lena, zostaje jej dopasowany partner za pomocą algorytmu.
Wykryto u niej wirus amor deliria nervosa. Musi poddać się kuracji, bo w świecie pokazanym przez autorkę miłość jest prześladowana, a ludzie u których wykryto wirus są zamykani w więzieniach, prześladowani, izolowani, albo zamykani w oddziałach psychiatrycznych.
A wy sądzicie że miłość jest przereklamowana?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 − dwa =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 823 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony