Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Będzie rekonstrukcja rządu po Euro 2012?

Będzie rekonstrukcja rządu po Euro 2012?

Zdaniem dziennikarzy stacji RMF FM, Donald Tusk po Euro 2012 przeprowadzi rekonstrukcję swojego gabinetu. Informatorzy stacji na podstawie rozmów z politykami Platformy Obywatelskiej sugerują, że w ten sposób premier chce po Euro 2012 zająć czymś opinię publiczną.

Według przedstawicieli partii rządzącej, premier ma już listę ministrów, którzy na pewno zatrzymają swoje stanowisko. Wśród nich znajdują się: Jacek Rostowski, Radosław Sikorski, Elżbieta Bieńkowska, Barbara Kudrycka, Marcin Korolec, Tomasz Siemoniak i Sławomir Nowak.
Z kolei na czarnej liście premiera na pierwszym miejscu figuruje obecny minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, wokół którego koncentruje się konserwatywne skrzydło PO, od dłuższego czasu wskazywane jako winne możliwego rozłamu w PO, głównie za sprawą projektów partii związanych z in vitro i legalizacją związków partnerskich.

Spośród członków Rady Ministrów, którzy powinni liczyć się z odebraniem teki, najczęściej wymienia się także nazwiska minister edukacji Krystyny Szumilas i minister sportu Joanny Muchy, której ministerialna kariera, zdaniem RMF FM, wcale nie zależy od powodzenia Euro 2012.

Jak spekuluje RMF FM, największe powody do zmartwień powinien mieć minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, który jest najgorzej ocenianym przez ankietowanych Polaków ministrem rządu Donalda Tuska. Z przeprowadzonego w ostatnim czasie na zlecenie RMF FM sondażu wynika, że Polacy podzielają niezadowolenie premiera z minister Muchy, natomiast trzecim najgorzej ocenianym ministrem jest Władysław Kosiniak-Kamysz, który kieruje pracami resortu pracy i polityki społecznej, dzielący niechlubną lokatę z samym premierem Donaldem Tuskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× trzy = 21

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony