Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Dwie żyrafy zmarły na skutek skandalicznego zachowania ludzi

Dwie żyrafy zmarły na skutek skandalicznego zachowania ludzi

11.000 zł. nagrody dla osoby, która pomoże w ujęciu wandali odpowiedzialnych za tragedię w Łódzkim ZOO.

W nocy z soboty na niedzielę do ZOO w Łodzi wdarła się kilkunastoosobowa grupa chuliganów. Wandale łamali tabliczki, wrzucali kosze na śmieci do klatek ze zwierzętami, do fosy, która otaczała wybieg dla tygrysów wrzucili ławkę a do wybiegu dla wielbłądów kolejny kosz na śmieci. Najprawdopodobniej próbowali także wyłamać drzwi do pawilonu dla żyraf, który znajduje się obok wybiegu tygrysów, na szczęście im się to nie udało. Niestety dwie zamieszkujące pawilon żyrafy nie miały tyle szczęścia. W niedzielę rano znaleziono zwłoki 3-letniej żyrafy Suri. Sekcja zwłok wykazała, że pękło jej serce. Zwierze tak przestraszyło się krzyczących wandali, odgłosów wrzucanych koszy na śmieci, że ze strachu pękło jej serce. W poniedziałek padła druga żyrafa. 6-letnia Hana miała problemy z układem trawiennym, opiekunowie żyrafy twierdzą, że szok mógł nasilić objawy.

Policja prosi o pomoc wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, lub w nocy z soboty na niedzielę były w pobliżu Łódzkiego ZOO. Osoby te proszone są o kontakt z IV komisariatem przy ul. Kopernika 29/31 lub kontakt z alarmowym numerem telefonu 997. Nie można pozwolić by tak bestialskie zachowanie uszło im płazem.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery + 7 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 817 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony