Jestes tutaj: Home » SPORT » Borussia z pucharem

Borussia z pucharem

W rozegranym w ostatni weekend finale Pucharu Niemiec Borussia Dortmund wygrała z Bayernem 5-2, a hat-tricka tego wieczoru ustrzelił polski napastnik Robert Lewandowski.

Gdy piłkarze mistrza Niemiec podnosili statuetkę do góry, „Cesarz-Beckenbauer” mówił, że to wstyd dla Bawarskiej drużyny, że pozwoliła na łatwość poruszania się Lewandowskiego w ich polu karnym. Ten finał bym meczem dwóch zaprzyjaźnionych drużyn, gdyż w 2003 roku Borussia balansowała na krawędzi bankructwa i to Bayern pozwolił jej na wybrnięcie z tarapatów. Pożyczył 2 mln euro, dzięki czemu klub wyszedł na prostą, a teraz po kilku latach zdystansował „klub z tradycjami”. Polskie trio miało bezsprzeczny wpływ na losy tego finału, jak i na cały sezon klubu z Dortmundu. Bez z nich nie było trzonu tego zespołu, jak i porywającej gry, głoszą komentatorzy niemieckich gazet.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 − = jeden

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 277 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony