Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Jak zaplanować Noc Muzeów w stolicy?

Jak zaplanować Noc Muzeów w stolicy?

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna Noc Muzeów – wieczór, na który czekają wszyscy pasjonaci kultury. Jak mieszkańcy stolicy mogą spędzić tę jedyną w roku noc?

Propozycji jest wiele. Wybrałam kilka, które reprezentują zupełnie różną tematykę i postaram się je pokrótce przedstawić. Mam nadzieję, że komuś ułatwi to wybór i pomoże w zaplanowaniu swojej indywidualnej Nocy Muzeów.

Jak już od dawna wiadomo, w tegoroczną Noc Muzeów w Warszawie zaangażują się aż 204 placówki. Co ważne nie wszystkie z nich zlokalizowane są w centrum miasta. Także osoby, które mieszkają gdzieś dalej i z jakiegoś powodu nie chcą lub nie mogą dotrzeć do Śródmieścia mogą zdecydować się na zwiedzanie obiektów w innych dzielnicach. Placówki, które biorą udział w Nocy Muzeów rozsiane są bowiem po całej Warszawie.

Ale przejdźmy do konkretów – co proponuje nam stolica w tą jakże kulturalną noc?

Chciałabym zacząć od obiektu, który cieszy się obecnie chyba największą popularnością, a mianowicie Centrum Nauki Kopernik. Miejsce to już od początku swojego powstania, czyli od 2005 roku, wciąż jest pełne zwiedzających. Tym, co najbardziej przyciąga tam ludzi jest fakt, że każdy z nas może poznawać tam prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Z okazji Nocy Muzeów Centrum Nauki Kopernik zaprasza na laboratoria chemiczne, fizyczne, biologiczne i do pracowni robotycznej. Gwoździem programu mają być liryczna fizyka i taneczna chemia, czyli finały konkursu dla młodych popularyzatorów nauki. Co ciekawe organizatorzy pomyśleli także o tych, którzy zapewne przed wejściem do Centrum spędzą kilka godzin w kolejce – dla nich również przewidziane są atrakcje.

Jeżeli chcemy natomiast zobaczyć, gdzie ciężko pracują wszyscy nasi ukochani posłowie możemy wybrać się na zwiedzanie Sejmu RP, który jak co roku uczestnicy w Nocy Muzeów. Trasa zwiedzenia będzie wiodła m.in. przez galerię Sali Posiedzeń Sejmu, Salę Kolumnową i Hall Główny. Specjalne atrakcje będą czekać na gości także w ogrodach sejmowych.

Co jeśli jednak nie jesteśmy fanami współczesnych polityków i wolelibyśmy obejrzeć coś związanego z historią i minionymi czasami? W takim przypadku dobrą propozycją może być Instytutu Pamięci Narodowej, gdzie odbywać się będzie Festiwal Planszowych Gier Historycznych, bądź Muzeum Historii Polski, Muzeum Historii m.st. Warszawy lub Muzeum Narodowe w Warszawie.

Fani sportu zapewne chętnie odwiedzą Muzeum Legii Warszawy, gdzie będzie można obejrzeć ekspozycję „Piłkarze Legii na kontynentach”.

Propozycją dla osób lubiących muzykę, przede wszystkim rockową jest odwiedzenie Hard Rock Caffe, gdzie będzie można obejrzeć m.in. skórzany kostium Madonny. Natomiast fani jazzu zapewne wybiorą Muzeum Jazzu.

Można by  rzec, że ile osób, tyle propozycji. Tegoroczna Noc Muzeów odbędzie się już 19 maja, także czasu pozostało niewiele, aby ją dokładnie zaplanować. Pamiętajmy także o różnych utrudnieniach organizacyjnych, jakie mogą nas spotkać, a mianowicie długich kolejkach. Warto więc wybrać się trochę wcześniej, aby nie tracić cennego czasu na oczekiwanie, aby wejść do danego obiektu.

Dokładny harmonogram tegorocznej warszawskiej Nocy Muzeów znajduje się na stronie http://noc-muzeow.pl/pdf/2012_Warszawa_Noc_Muzeow.pdf

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


5 − cztery =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony