Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Coraz mniej ofert w urzędach pracy

Coraz mniej ofert w urzędach pracy

Bezrobocie od zeszłego roku utrzymuje się na tym samym poziomie (13 proc.), ale jednocześnie spada liczba ofert pracy. Coraz mniej firm poszukuje pracowników wśród zarejestrowanych w urzędach pracy bezrobotnych.

Spadek liczby ofert zatrudnienia w najmniejszym stopniu dotknął urzędy pracy na Pomorzu i Dolnym Śląsku (zmiana o kilkanaście procent w stosunku do ub. roku), a w  największym – na Podlasiu (ponad 30 procent) i Mazowszu (ponad 27 procent).

Gazeta „Metro” opublikowała raport w tej sprawie, w którym stwierdza, że pracodawcy wolą korzystać z usług prywatnych biur pośrednictwa pracy ze względu na to, że publiczne „pośredniaki” działają wolno i nie szukają aktywnie kandydatów. Poza tym panuje przekonanie, że pracodawca w urzędzie nie ma szans na znalezienie odpowiednio wykwalifikowanych kandydatów, gdyż zazwyczaj powodem rejestracji jest nabycie prawa do ubezpieczenia zdrowotnego, a bezrobotni wolą pracować „na czarno”i rejestrując się wcale nie szukają pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 − = dwa

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 103 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony