Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Społeczna kuchnia zwierzęca

Społeczna kuchnia zwierzęca

W niedzielę, 13 maja 2012, o godz. 13:30 W kluboksięgarni „Głośna” na ul. Święty Marcin 30 (zaraz nad kinem „Muza” – tel. 61 852 34 03) rozpocznie się szóste już spotkanie/uczta z cyklu „Kuchnia Społeczna”. Jest to przestrzeń, w której je się i rozmawia nie stroniąc od ważnych i trudnych kwestii społeczno-politycznych, nie zapominając także o tematach lżejszych, acz równie istotnych. Tym razem tematem przewodnim będzie: „Współczesna teoria praw zwierząt: Regan, Francione i inni”.

 

Warunki:

 

I Poruszamy żołądki: Zaczyna się od jedzenia, uczestnicy przynoszą potrawę, przy czym ważne jest, żeby były to wyłącznie posiłki nie zawierające mięsa (również ryb) ani żadnych składników odzwierzęcych tj. mleka i jego przetworów, niektórych margaryn (zawierają tłuszcze zwierzęce), jajek, miodu, żelatyny, lecytyny i laktozy. (Inspiracji można szukać na stronie www.puszka.pl), płacą 10 zł i jedzą, smakują, próbują do woli. I tu UWAGA: ilość i jakość potraw zależy od wszystkich uczestników.

II Poruszamy myśli: Uczestnicy z pełnymi brzuchami dotykać będą tematów, które ogólnie dotykają ludzkość, będą pokazywać alternatywy, drażnić i przełamywać tabu.

Dodatkowo: Napoje, w tym opcje z mlekiem sojowym, do kupienia w barze i trzeba wziąć ze sobą talerz i sztućce.

 

Temat przewodni

Tym razem dyskusja skupi się wokół „praw zwierząt”, terminu, który coraz częściej pojawia się w przestrzeni publicznej. Poprowadzi ją: Dariusz Gzyra – współzałożyciel Stowarzyszenia „Empatia”, weganin.

Uczestnicy będą wspólnie z nim szukać odpowiedzi na pytania:

  • Co termin „prawa zwierząt” oznacza we współczesnej filozofii i etyce?.
  • Czy prawa zwierząt to po prostu prawodawstwo dotyczące zwierząt?
  • Czy istnieje prawo moralne do godnej śmierci?
  • Co właściwie postulują teoretycy praw zwierząt, czy chcą regulacji wykorzystywania zwierząt czy jego zakończenia?
  • Jakie książki przeczytać, żeby dowiedzieć się więcej o tej tematyce?

 

Uwaga

Spotkaniu towarzyszyć będzie konkurs, a do wygrania będą książki ufundowane przez Stowarzyszenie „Empatia”. Uczestnicy dostaną też darmowe materiały „Empatii” dotyczące praw zwierząt.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


dwa + 5 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 323 506 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony