Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Społeczna kuchnia zwierzęca

Społeczna kuchnia zwierzęca

W niedzielę, 13 maja 2012, o godz. 13:30 W kluboksięgarni „Głośna” na ul. Święty Marcin 30 (zaraz nad kinem „Muza” – tel. 61 852 34 03) rozpocznie się szóste już spotkanie/uczta z cyklu „Kuchnia Społeczna”. Jest to przestrzeń, w której je się i rozmawia nie stroniąc od ważnych i trudnych kwestii społeczno-politycznych, nie zapominając także o tematach lżejszych, acz równie istotnych. Tym razem tematem przewodnim będzie: „Współczesna teoria praw zwierząt: Regan, Francione i inni”.

 

Warunki:

 

I Poruszamy żołądki: Zaczyna się od jedzenia, uczestnicy przynoszą potrawę, przy czym ważne jest, żeby były to wyłącznie posiłki nie zawierające mięsa (również ryb) ani żadnych składników odzwierzęcych tj. mleka i jego przetworów, niektórych margaryn (zawierają tłuszcze zwierzęce), jajek, miodu, żelatyny, lecytyny i laktozy. (Inspiracji można szukać na stronie www.puszka.pl), płacą 10 zł i jedzą, smakują, próbują do woli. I tu UWAGA: ilość i jakość potraw zależy od wszystkich uczestników.

II Poruszamy myśli: Uczestnicy z pełnymi brzuchami dotykać będą tematów, które ogólnie dotykają ludzkość, będą pokazywać alternatywy, drażnić i przełamywać tabu.

Dodatkowo: Napoje, w tym opcje z mlekiem sojowym, do kupienia w barze i trzeba wziąć ze sobą talerz i sztućce.

 

Temat przewodni

Tym razem dyskusja skupi się wokół „praw zwierząt”, terminu, który coraz częściej pojawia się w przestrzeni publicznej. Poprowadzi ją: Dariusz Gzyra – współzałożyciel Stowarzyszenia „Empatia”, weganin.

Uczestnicy będą wspólnie z nim szukać odpowiedzi na pytania:

  • Co termin „prawa zwierząt” oznacza we współczesnej filozofii i etyce?.
  • Czy prawa zwierząt to po prostu prawodawstwo dotyczące zwierząt?
  • Czy istnieje prawo moralne do godnej śmierci?
  • Co właściwie postulują teoretycy praw zwierząt, czy chcą regulacji wykorzystywania zwierząt czy jego zakończenia?
  • Jakie książki przeczytać, żeby dowiedzieć się więcej o tej tematyce?

 

Uwaga

Spotkaniu towarzyszyć będzie konkurs, a do wygrania będą książki ufundowane przez Stowarzyszenie „Empatia”. Uczestnicy dostaną też darmowe materiały „Empatii” dotyczące praw zwierząt.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× cztery = 32

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 823 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony