Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Newsy » Ruszają Warszawskie Targi Książki

Ruszają Warszawskie Targi Książki

W dniach 10-13 maja br. w stołecznym Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się trzecia edycja Warszawskich Targów Książki. Jak co roku, weźmie w niej udział kilkuset wydawców z Polski i zagranicy, którzy wspólnie z organizatorami przygotowali dla zwiedzających mnóstwo atrakcji.

Na cztery majowe dni Pałac Kultury i Nauki zamieni się w prawdziwą siedzibę miłośników literatury. Tradycyjnie już bowiem wystawcy dokładnie zapełnią powierzchnię parteru i piętra Pałacu oraz kuluary Sali Kongresowej, a we wszystkich salach konferencyjnych odbywać się będą spotkania, seminaria i debaty.

Warszawskie Targi Książki gościć będą blisko 400 autorów, którzy spotkają się z czytelnikami w stoiskach wydawców oraz na specjalnie w tym celu zaaranżowanej „Kanapie Literackiej”.
Na tegorocznych targach nie zabraknie gwiazd światowej literatury, do których niewątpliwie należy Jonatan Carroll, Cathy Cassidy, Salmuz Kamuran czy Lucinda Riley.

Warszawskie Targi Książki to także okazja do zapoznania się z najnowszymi technologiami w służbie literatury. Specjaliści z branży wydawniczej będą mogli wziąć udział w całodniowych piątkowych warsztatach poświęconych książce cyfrowej. Ponadto w sektorze nowych technologii czytelnicy i użytkownicy książki cyfrowej będą mogli osobiście testować różne rodzaje nośników książki cyfrowej i poznać zalety takich rozwiązań.

Podczas targów będą także ogłaszane nominacje m.in. do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Literackiej NIKE. Wręczone zostaną nagrody: Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego IKAR, Międzynarodowa Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, Nagroda Fundacji Kultury Polskiej za promocję polskiej książki w świecie, Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów dla tłumaczy literatury naukowej, Nagroda Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Mistrz promocji czytelnictwa”, Nagroda Magellana za najlepszą książkę turystyczną oraz Nagrody Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego.

Na targach można będzie zwiedzić m.in. wystawę poświęconą szwedzkiemu nobliście Tomasowi Tranströmerowi, wystawę prac plastycznych uczniów szkół podstawowych dedykowaną Astrid Lindgren czy wystawę poświęconą Januszowi Korczakowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem − 3 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony