Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Będą podwyżki cen z powodu Euro 2012

Będą podwyżki cen z powodu Euro 2012

Sklepikarze, hotelarze, restauratorzy i inni właściciele punktów usługowych z Warszawy, Wrocławia, Gdańska lub Poznania zapowiadają podwyżki cen artykułów spożywczych w czasie mistrzostw Euro 2012. Ten, kto mieszka w centrum miasta, w okolicach stadionu, dworca kolejowego lub strefy kibica powinien odpowiednio wcześniej zrobić zapasy jedzenia.

Dla kibiców Euro 2012 to wielkie święto futbolu, lecz dla mieszkańców centrów miast gospodarzy mistrzostw to głównie utrudnienia komunikacyjne i podwyżki cen w małych, osiedlowych sklepach. Nawet o 10 proc. może zdrożeć żywność, alkohol i napoje bezalkoholowe w sklepach, a w lokalach gastronomicznych – do 20 proc.

Właściciele prywatnych sklepów zapowiadają, że mistrzostwa będą dla nich idealną okazją do odrobienia części strat, jakie ponoszą na rzecz super- i hipermarketów. W dniach, w których będą rozgrywane mecze, w miastach będą się tworzyły ogromne korki, więc nikt nie będzie ryzykował wyprawy po zakupy do dużych sklepów sieciowych zlokalizowanych na peryferiach.

Z powodu Euro 2012 zdrożeją także noclegi w hotelach i przejazdy taksówkami. Ceny noclegów będą zwiększać się w miarę zbliżania się turnieju. Już teraz pokoje hotelowe rezerwowane na czerwiec kosztują przynajmniej o 30 proc. więcej niż zajmowane w czasie weekendu majowego. Właściciele hoteli nie wykluczają podwyżek cen na ostatnie wolne pokoje nawet o 100 proc.

Podwyżki cen na usługi taksówkarskie to głównie decyzja władz poszczególnych miast, które rozważają podniesienie o kilka złotych opłaty początkowej dla taksówek kursujących po mieście. Kilka tygodni temu na podniesienie opłaty początkowej zgodziła się rada Warszawy – jej maksymalny pułap wzrósł z 6 do 8 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 − pięć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony