Jestes tutaj: Home » TEATR » Newsy » Teatr w CK „Zamek”

Teatr w CK „Zamek”

Spektakl duetu Kalauz/Schick: „CMMN SNS PRJCT” rozpocznie się w sobotę, 19 maja 2012, o godz. 19.00 w Sali pod Zegarem poznańskiego CK „Zamek” z ul. Św. Marcin 80/82 (tel. 61 64 65 200). Wstęp wolny (wejściówki do odbioru w kasie CK Zamek).

 

 

Międzynarodowy Program Rezydencji Artystycznych

Bierze w nim udział „Zamek”, a stwarzane w nim są warunki do dialogu, wymiany doświadczeń i umiejętności artystów z Polski z twórcami, pracownikami kultury i nauki z zagranicy. Jest również okazją do powstania nowych inspirujących projektów. Ramowy program rezydencji obejmuje panele dyskusyjne, warsztaty artystyczno-edukacyjne dla różnych grup społecznych, spotkania z publicznością, wystawy, performance i instalacje. W ubiegłym roku zrealizowano pilotażową wersję Programu. W listopadzie i w grudniu pojawili się tacy artyści jak: Hannah Champion (Szkocja), Sinéad Bhreathnach-Cashell (Irlandia Północna), Erika Miklóšová (Słowacja), czy Björn Drenkwitz (Niemcy). Tegoroczny – 2012 – pełnowymiarowy program MPRA zainaugurują w kwietniu Milan Loviška i Angelo Romano.

 

„CMMN SNS PRJCT”

Jednym z gości zaproszonych do Poznania przez Angelo Romano – uczestnika Międzynarodowego Programu Rezydencji Artystycznych – jest duet Laura Kalauz i Martin Schick. To para artystów zajmująca się sztuką performance, która po raz pierwszy w Polsce pokaże swój najnowszy teatralno-taneczny projekt „CMMN SNS PRJCT”.

Welcome to the world of „common sense”.

Duet Kalauz/Schick w swojej działalności artystycznej podejmuje tematykę funkcjonowania i obecności medium: środka łączącego różne światy, poglądy i emocje. Najnowszy spektakl, przyjęty entuzjastycznie m.in. przez berlińską publiczność festiwalu „Freischwimmer” czy widzów scen w Oslo, Wiedniu i Buenos Aires, w zabawnej konwencji teatralnej wymiany handlowej pyta o wszystko to, co nazywamy „zdrowym rozsądkiem” (stąd też nazwa spektaklu). Artyści, zestawiając zdarzenia „normalne” z „nie-normalnymi” ukazują przestrzeń wykraczającą poza społeczne relacje i ekonomiczną logikę zysku. W ich sztuce teatr sięga granic fikcyjności, swojej nadrzędnej jako medium cechy – staje się miejscem kapryśnych dowcipów, handlowych sporów i spontanicznych reakcji.

Bliskie medium („soft media”)

Szwajcarsko-argentyńska para performerów przez spektakl „CMMN SNS PRJCT” prezentuje kolejną wizję alternatywnych form organizacji społeczeństwa – zagadnienia, które zgłębia Angelo Romano w czasie poznańskiej rezydencji. Wcześniej, w nietypowym wykładzie Daniel Kurjaković opowiadał o społeczności przedstawionej przez François Truffaut w filmie „Fahrenheit 451”. W przeciwieństwie do dominującej i wszechogarniającej warstwy, ludzie ci – przez kontakt na zasadzie „bliskiego medium” („soft media”) jak dotyk, bezpośrednie słowo, czy smak, zapach – stworzyli wspólnotę wybiegającą poza dehumanizujące ramy. Spektakl zaś – pokazując ograniczenia swojego środka przekazu – zadaje pytania o sposoby współpracy sztuki, ekonomii i społeczeństwa. Pojawia się pytanie: Czy „bliskie medium” w teatrze może wpływać na zmianę ekonomicznych potrzeb naszego społeczeństwa?
http://www.google.pl/imgres?q=%E2%80%9ECMMN+SNS+PRJCT%E2%80%9D&hl=pl&biw=1600&bih=809&gbv=2&tbm=isch&tbnid=NIRfLDRon2PBoM:&imgrefurl=http://www.festival-far.ch/site/index.php%3Fid%3D20&docid=yio8OGFHJ_SxoM&imgurl=http://www.festival-far.ch/site/assets/images/KalauzSchick/presse//LKalauz%2526MSchick-CmmnSnsPrjct(c)GerhardF.Ludwig_wm.jpg&w=2500&h=1674&ei=Bt2nT7iJMeeE4gS76sWQCQ&zoom=1&iact=hc&vpx=532&vpy=514&dur=659&hovh=184&hovw=274&tx=126&ty=127&sig=111996616704242049257&page=1&tbnh=150&tbnw=197&start=0&ndsp=29&ved=1t:429,r:24,s:0,i:123

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery × 1 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 137 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony