Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Lato gigantów muzycznych w Warszawie

Lato gigantów muzycznych w Warszawie

Zapowiada się lato gwiazd wielkiego formatu. Od maja rozpoczną się w Warszawie koncerty światowych gwiazd muzyki.

Koncertowy maraton rozpocznie Metallica. Najlepszy zespół metalowy wystąpi na Lotnisku Bemowo 10 maja w ramach Festiwalu Sonisphere. Tournee zespołu będzie upamiętniać 20 rocznicę wydania najlepszego albumu zespołu zatytułowanego po prostu „Metallica”. To z tego krążka pochodzi jeden z najbardziej znanych kawałków grupy „Nothing Else Matters”.

W tym samym miesiącu pojawi się w Warszawie Macy Gray. Artystka przyjedzie do Polski, aby promować swój najnowszy , szósty już z kolei album zatytułowany „Covered”. Płyta pojawiła się na półkach sklepów muzycznych 10 kwietnia. Koncert Macy Gray odbędzie się  30 maja na Torwarze.

Czerwiec zdominuje impreza Orange Warsaw Festival. Dwie najjaśniejsze gwiazdy tego wydarzenia to Linkin Park i The Prodigy. Pierwszy wystąpi Linkin Park już 9 czerwca. Po pięciu latach zespół wraca na polską scenę z dwiema nagrodami Grammy na koncie i 50 mln sprzedanych płyt.

Następnego dnia będzie rozbrzmiewała muzyka elektroniczna za sprawą The Prodigy. Zespół istnieje na rynku muzycznym od początku lat 90-tych.

W lipcu Warszawę odwiedzi po pięciu latach nieobecności w Polsce prawdziwy gigant muzyczny- zespół Red Hot Chili Peppers. W Polsce Red Hotsi zagrają 27 lipca na Lotnisku Bemowo w ramach europejskiej trasy koncertowej. Zespół istnieje od 1983 roku. W przyszłym roku będą obchodzili 30-lecie istnienia. Na lipcowym koncercie zagrają w następującym składzie: Anthony Kiedis, Flea, Josh Klinghoffer i Chad Smith.

W Klubie Stodoła wystąpi 14 lipca znany światowy skandalista Marilyn Manson. Muzyk znany jest z kontrowersyjnego zachowania i prowokujących tekstów. Niewielu wie, że wokalista ma polsko-niemieckie pochodzenie ze strony ojca. Warto o nim wspomnieć , gdyż nie jest to przeciętna gwiazda. W 2006 roku znalazł się na 44 miejscu listy stu najlepszych wokalistów metalowych.

W kolejnym miesiącu królować będzie Madonna. Po raz kolejny odwiedzi nas  w sierpniu i po raz kolejny w Warszawie. Tym razem wybrała inną datę – 1 sierpnia, rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Madonna wystąpi na Stadionie Narodowym, podobnie jak zespół Coldplay, który swoim występem zakończy letni maraton koncertowy. Irlandzka grupa zagra dla nas 19 września.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


5 × = czterdzieści

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony