Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu

Rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu

Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu obchodzony od siedmiu lat w maju każdego roku w ponad stu polskich miastach, ma na celu promocję zdrowego i przyjaznego zwierzętom oraz środowisku stylu życia. Organizatorem akcji jest Fundacja Viva! zajmująca się ochroną praw zwierząt.

Głównym celem obchodów Tygodnia Wegetarianizmu jest zapoznanie Polaków z zasadami diety bezmięsnej. Przy okazji organizowane są kampanie dotyczące traktowania zwierząt i ochrony środowiska. W ramach imprezy odbędą się happeningi z udziałem celebrytów, pokazy gotowania i degustacje, projekcje filmów o tematyce wegetariańskiej oraz coroczne zawody – Cooking Clash.

Wegetarianizm to styl życia, a także rodzaj diety charakteryzujący się wyłączeniem z posiłków produktów pochodzenia zwierzęcego i ewentualnie jaj lub nabiału. Wegetarianie rezygnują mięsa z pobudek moralnych, etycznych bądź zdrowotnych.

Najwięcej wegetarian żyje w Indiach. Według danych z 2007 roku, 40% Hindusów to wegetarianie. W Polsce wegetarianizm jest propagowany m.in. przez stowarzyszenie Empatia czy Fundację Viva! Akcja dla Zwierząt oraz internetowe serwisy i fora wegetariańskie. Polskie organizacje wegetariańskie organizują happeningi, spotkania i demonstracje przeciwko takim firmom, jak KFC, McDonald’s Corporation czy sklepom sprzedającym futra.

Plan Tygodnia Wegetarianizmu w Warszawie dostępny jest pod adresem: http://www.blog.viva.org.pl/tydzien-wegetarianizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery + = 6

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 208 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony