Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Adam Yauch z Beastie Boys nie żyje

Adam Yauch z Beastie Boys nie żyje

Muzyk od 2009 roku chorował na raka ślinianki i węzłów chłonnych. W ostatnich latach poddawał się chemioterapii. Niestety walkę z ciężką chorobą przegrał.

Założona przez Adama wraz z Mikem „Miek D” Diamondem i Adamem „Ad-Rock” Horowitzem w 1979 roku grupa Beastie Boys, choć w początkach działalności grała hardcore punk, miała ogromny wpływ na popchnięcie rapu do popkulturowego mainstreamu .

Ich debiutancki album „Licensed to Ill” z 1986 roku, „Paul’s Boutique” z 1989 roku, czy „Ill Communication” z 1994 roku wciąż są obowiązkowymi pozycjami w płytotece każdego fana muzyki.

Prywatnie Yauch był zapalonym weganinem. Angażował się w ochronę praw człowieka, aktywnie działał na rzecz wolności Tybetu. W połowie lat 90. założył fundację Milarepa Fund, która m.in. zorganizowała znaną serię koncertów Tibetan Freedom Conserts.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 × = dwadzieścia siedem

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 036 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony