Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Adam Yauch z Beastie Boys nie żyje

Adam Yauch z Beastie Boys nie żyje

Muzyk od 2009 roku chorował na raka ślinianki i węzłów chłonnych. W ostatnich latach poddawał się chemioterapii. Niestety walkę z ciężką chorobą przegrał.

Założona przez Adama wraz z Mikem „Miek D” Diamondem i Adamem „Ad-Rock” Horowitzem w 1979 roku grupa Beastie Boys, choć w początkach działalności grała hardcore punk, miała ogromny wpływ na popchnięcie rapu do popkulturowego mainstreamu .

Ich debiutancki album „Licensed to Ill” z 1986 roku, „Paul’s Boutique” z 1989 roku, czy „Ill Communication” z 1994 roku wciąż są obowiązkowymi pozycjami w płytotece każdego fana muzyki.

Prywatnie Yauch był zapalonym weganinem. Angażował się w ochronę praw człowieka, aktywnie działał na rzecz wolności Tybetu. W połowie lat 90. założył fundację Milarepa Fund, która m.in. zorganizowała znaną serię koncertów Tibetan Freedom Conserts.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


× sześć = 48

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 323 003 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony