Jestes tutaj: Home » TEATR » Recenzje » „Trzy złote włosy” w poznańskim Teatrze Animacji

„Trzy złote włosy” w poznańskim Teatrze Animacji

„Trzy złote włosy” to przedstawienie opowiadające o przygodach Wodniczka, któremu los przy narodzinach, za żonę przeznaczył córkę króla, która urodziła się tego samego dnia co Wodniczek.

Zły król postanawia jednak pozbyć się niechcianego zięcia, ale losu nie można przechytrzyć, i w końcu Wodniczek i księżniczka, wbrew woli króla biorą ślub. Król nie daję jednak za wygraną i żąda od Wodniczka w posagu dla księżniczki tytułowych trzech złotych włosów należących do Starego Mędrca, co jest zadaniem teoretycznie niewykonalnym. Wodniczek postanawia wyruszyć po trzy złote włosy. Po drodze spotyka trzy osoby, które proszą go żeby zapytał Starego Mędrca jak rozwiązać trapiące ich problemy.

Spektakl ten odwołuję się do najbardziej podstawowych wartości jakie można spotkać w baśniach czyli: sprawiedliwości, miłości, siły przyjaźni i konieczności pokonywaniu wszelkich przeciwności, by w końcu osiągnąć wyczekiwaną nagrodę. Reżyserem tego przedstawienia jest uznany czeski aktor i reżyser Karel Brožek, a obsadę stanowią: Marta Wesołowska, Sylwia Zajkowska, Marcin Chomicki, Krzysztof Dutkiewicz i Piotr Grabowski.

Przedstawienie kierowane jest do osób trochę młodszych ode mnie dlatego uważam, że najlepszą recenzją będzie entuzjazm i zadowolenie jakie wyrażały obecne na przedstawieniu dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 6 = dwanaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 061 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony