Jestes tutaj: Home » slider » Tarzan w teatrze

Tarzan w teatrze

Teatralna adaptacja przeboju Disneya już 19 maja zostanie wystawiona na deskach Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Będzie to największe do tej pory musicalowe widowisko na Śląsku.

„Tarzan” miał swoją premierę na Broadwayu w 2006 roku, a muzykę i słowa do niego skomponował Phil Collins. Pierwsza europejska odsłona widowiska odbyła się już rok później w Holandii. Następna była wersja niemiecka, która do tej pory cieszy się ogromną popularnością.

Reżyserią polskiej adaptacji zajął się Tomasz Dudkiewicz – dyrektor warszawskiego Teatru Komedia. W obsadzie zobaczymy m.in. Pawła Kubata, Annę Gigiel oraz Damiana Aleksandra. Oprócz nich w spektaklu weźmie udział około 70 artystów w tym akrobaci, członkowie sportowych grup gimnastycznych oraz orkiestra wykonująca na żywo muzykę podczas przedstawienia.

Premiera „Tarzana” odbędzie się 19.05.2012 roku. Przygotuje ją Gliwicki Teatr Muzyczny w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Tymczasem na stronach http://www.dmit.com.pl/ oraz http://www.teatr.gliwice.pl/ można obejrzeć spot promujący widowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć × 1 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 817 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony