Jestes tutaj: Home » FILM » Film o Wisławie Szymborskiej w Planete

Film o Wisławie Szymborskiej w Planete

Film „Wisława Szymborska. Koniec i początek”, będzie można zobaczyć 5 maja w Planete. Zobaczymy noblistkę w codziennych relacjach z innymi, sytuacjach kameralnych, taką zwyczajną, codzienną, a jednocześnie niezwykłą i osobliwą.

Nie chciałem robić tradycyjnego portretu-dokumentu – mówi John Albert Jensen, reżyser filmu.

Jensen chciał, żeby wiersze poetki stały się rodzajem przewodnika po Polsce. Po miejscach, w których mieszkała i pracowała noblistka, widzów oprowadzi Ewa Lipska. Niezwykły klimat filmu tworzą obrazy z Krakowa i z polskiej wsi, przeplatane ujęciami z mieszkania poetki. Posłuchamy także opinii o Szymborskiej przypadkowych przechodniów spotykanych na ulicach Krakowa, a także osób z obsługi pensjonatu w Zakopanem, do którego noblistka regularnie przyjeżdżała. W filmie pojawiają się znane postacie m.in. Andrzej Wajda czy wielbiciel poezji Szymborskiej lekarz-naukowiec Andrzej Szczeklik.

Film był już pokazywany w Holandii, Niemczech i Izraelu. Polska publiczność oprócz premierowego pokazu w telewizji Planete 5 maja, będzie mogła obejrzeć dokument podczas festiwalu filmowego Planete Doc, który rozpocznie się 11 maja w Warszawie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× trzy = 24

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony