Jestes tutaj: Home » slider » Nietypowe przedstawienie o Auschwitz

Nietypowe przedstawienie o Auschwitz

W środę, 9 maja (godz. 19) w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie holenderska grupa Hotel Modern „Kamp” – przedstawi historię obozu w Auschwitz. Będzie to pierwszy pokaz tego „teatru zagłady” w Polsce.

Z pomocą trzech tysięcy miniaturowych lalek aktorzy odtworzą tragiczną historię obozu w Auschwitz. Spektakl miał swoją premierę w 2005r., a w 2010r został uznany za jedno z najciekawszych wydarzeń podczas międzynarodowego festiwalu teatrów lalkowych w Nowym Jorku.

W zapowiedzi o spektaklu czytamy: „Spektakl jest wyjątkowym połączeniem animacji, performance’u, teatru lalkowego, rzeźby i instalacji artystycznej. Scenę wypełnia wykonana w dużej skali z papieru i tektury makieta obozu koncentracyjnego: 3 tysiące ręcznie wykonanych, 8-centymetrowych lalek-marionetek, przedstawia zarówno więźniów obozu, jak i ich oprawców. Wszystkie detale, wykonane ręcznie przez artystów z Hotel Modern, z drutu, papieru i modeliny, oddane są z wielką dbałością o szczegóły: widzimy baraki, tory kolejowe, a także bramę z napisem: „Arbeit Macht Frei”, druty kolczaste, komory gazowe i krematoria. Aktorzy przemieszczają się między elementami scenografii jak gigantyczni reporterzy wojenni, filmujący za pomocą miniaturowych kamer kolejno odtwarzane sceny z życia codziennego w obozie: apele, ciężką pracę, egzekucje czy selekcję do komór gazowych. Widownia staje się świadkiem wyjątkowej rekonstrukcji, obserwując działania z wnętrza obozu. Spektakl celowo pozbawiony jest dialogów, a oglądający słyszą jedynie pojedyncze efekty dźwiękowe”.

Więcej informacji można uzyskać na stronach:

http://www.hotelmodern.nl/

http://www.laznianowa.pl/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć + = 12

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony