Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Sekrety retoryki. Reguły skutecznej komunikacji” – recenzja

„Sekrety retoryki. Reguły skutecznej komunikacji” – recenzja

Chciałbyś wypowiadać się z pasją, chciałbyś aby twoje wypowiedzi były merytorycznie ciekawe, absorbujące i cenne dla odbiorców… nie zastanawiaj się dłużej i sięgnij po osobliwy skondensowany kodeks retoryki.

„Osiągnięcie zamierzonego celu należy założyć już na etapie jego formułowania. Zgodnie z odkryciami współczesnej medycyny endogenny układ kannabinoidowy zwiększa wówczas wydzielanie substancji o pozytywnym działaniu, które wspierają i ułatwiają osiągnięcie danego celu (pozytywny efekt emocjonalny). Zupełnie inaczej będzie, jeżeli skoncentrujemy się na swoich słabościach, obawie przed porażką czy ewentualnych niepowodzeniach (negatywny efekt emocjonalny). Wówczas szybko oddychamy, ciśnienie krwi rośnie, robimy się nerwowi, a stres oddziałuje na nas negatywnie, utrudniając osiągnięcie celu. Endogenny układ kannabinoidowy reaguje negatywnie, wydzielając substancje, które nas blokują. Ów wewnętrzny układ ludzkiego ciała medycyna zna zaledwie od dwóch dziesięcioleci, a prace nad specyfikami, które bezpośrednio wpływałyby na jego działanie, dopiero trwają. Warto więc na razie skorzystać z rady Amerykanina Williama Jamesa, jednego z twórców współczesnej psychologii: „Czyń tak, jakbyś już był u celu, a z pewnością tam dotrzesz!”’’ (z fragmentu – Z perspektywy medycyny)

Twoje wypowiedzi staną się intensywne, pełne i treściowe. Nauczysz się wpływać na ludzi za pomocą siły argumentów. Zaprzęgniesz do współpracy najnowsze zdobycze psychologii, w tym psychologii społecznej. Odkryjesz, jak kreować rzeczywistość za pomocą wypowiedzi. Rozpracujesz hipnotyzującą moc gestów i mimiki. Dowiesz się, jak emocjonalnie sterować podświadomością.

„Sekrety retoryki. Reguły skutecznej komunikacji” autorstwa Karsten Bredemeier  profesjonalnie  tłumaczy podejście do nagłych zaćmień pamięci i utraty wątku, uczy jak skutecznie reagować na trudne pytania, pokazuje jak być autentycznym. Dzięki tej książce werbalnie obezwładnisz swoich słuchaczy.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery + = 13

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 163 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony