Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Fryderyki 2012

Fryderyki 2012

Znamy już laureatów tegorocznej edycji nagrody Fryderyki. Tym razem triumfowała Anna Rusowicz, która otrzymała statuetkę w aż czterech kategoriach.

Artystka została wyróżniona Fryderykiem za Album Roku Pop, Wokalistkę Roku, Fonograficzny Debiut Roku oraz Produkcja Muzyczna Roku – razem z Kubą Galińskim. Ania jest córką słynnej Ady Rusowicz, po której odziedziczyła niezwykle piękny głos. Album „Mój Big-Bit” wydany w 2011 roku zapewnił wokalistce aż 7 nominacji. Zawiera on 6 utworów autorskich oraz 6 coverów z repertuaru Ady Rusowicz wykonywanych przez nią w latach 60. I 70. z zespołem Niebiesko-Czarni. Płyta nawiązuje swoim brzmieniem do muzyki tamtej epoki.

Duży sukces odniósł też zespół Zakopower, który odebrał statuetki w trzech kategoriach: Grupa Roku, Album Roku Folk oraz Najlepsza Piosenka Roku – „Boso”.

Najlepszym tegorocznym wokalistą został natomiast Kuba Badach z grupy Poluzjanci. Doceniona została też Kasia Nosowska – zwyciężczyni kategorii Autor Roku. Jest to 30. Fryderyk przyznany artystce.

Nagrodę za najlepszy zagraniczny album zdobyła Adele za płytę „21”. Piosenkarka w nagraniu wideo podziękowała za statuetkę i obiecała, że po następne wyróżnienie przyjedzie osobiście.

Pełną listę laureatów można znaleźć na stronie http://www.zpav.pl/fryderyk/index.php.

One comment on “Fryderyki 2012

 1. Ewelina on said:

  Brawa dla artystów. Nie wiedziałam, że Katarzyna Nosowska ma na swoim koncie już 30 statuetek. Niesamowite. Pamiętacie jeszcze początki zespołu Hey i kawałki takie jak „Moja i Twoja nadzieja”, „Zazdrość” czy „Teksański” – to były piękne czasy…

  ” – Herbata stygnie zapada mrok
  A pod piórem ciągle nic.
  Obowiązek obowiązkiem jest
  Piosenka musi posiadać tekst…”

  http://www.youtube.com/watch?v=UDxl74BXEMs
  http://www.youtube.com/watch?v=3Q8OCG4YunM
  http://www.youtube.com/watch?v=BfMGVpW_T0c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ pięć = 9

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 036 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony