Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Wielki Joe i Satucharted

Wielki Joe i Satucharted

26 kwietnia na srebrnym ekranie Multikina w technologii 3D pojawił się koncert wirtuoza gitary elektrycznej, Joe Satrianiego. Zrealizowany przez dwóch Francuzów, Pierre i François Lamoureux (autorów nagrań koncertów The Who i Deep Purple) występ z Montrealu jest, jeśli nie ucztą dla ucha, to fascynującym popisem wirtuozerii i maestrii instrumentów elektrycznych.

Satriani chwycił za gitarę w wieku lat 14 na wieść o śmierci swojego idola, Jimiego Hendrixa. Instrumentu nie wypuszcza z rąk do dziś. Można odnieść wrażenie, że z gitarą je i śpi. Jest mistrzem tappingu i legato (techniki grania na gitarze). W trasę The Wormhole Tour, której owoce możemy dziś oglądać w kinie, zabrał ze sobą muzyków, których talenty i doświadczenie muzyczne doskonale uzupełniają styl Satrianiego.

Za perkusją zasiadł Jeff Campitelli, przez Rolling Stone Magazine uznany za jednego z pięćdziesięciu najlepszych bębniarzy wszech czasów. I nic dziwnego, Campitelli ma chyba zamiast ręki metronom. Allen Whitman, basista doskonale wpisuje się w sekcję arcy-rytmiczną. Gitarę rytmiczną dzierży natomiast Galen Henson, najbardziej żywotna postać na scenie. Władzę nad instrumentami klawiszowymi objął Mike Kenelly, gwiazda jaśniejąca na niebie progresywnego rocka. Keneally współpracował między innymi z Frankiem Zappą i Steve’m Vaiem. Gościnnie wystąpił też z muzykami z zespołu Ulver a muzyczny talent spływa mu po palcach wprost na klawisze.

Koncert z Montrealu, podobnie jak wszystkie inne muzyczne dokonania Satrianiego i ludzi z nim współpracujących cechuje niezwykła precyzja, spójność i zgranie w czasie. Widać, słuchać i czuć lata pracy włożone w to, aby każdy dźwięk był na swoim miejscu. Nawet jeśli ktoś nie jest wielkim fanem grania pod linijkę i braku improwizacji, koncert Satrianiego to dobra okazja, aby przekonać się, co naprawdę znaczy pasja i miłość do muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 6 = osiem

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 139 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony