Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Sara Tavares- Portugalska Gwiazda

Sara Tavares- Portugalska Gwiazda

Sara jest czołową reprezentantką nowej generacji wokalistów Republiki Zielonego Przylądka, którzy wypłynęli na fali globalnego sukcesu Césarii Évory.

W muzyce Sary Tavares (kompozytorki, wokalistki) możemy usłyszeć wpływy tego malowniczego regionu położonego przy zachodnich wybrzeżach Afryki. Muzyka Sary Tavares znakomicie łączy mornę, coladeirę, batuku i funanę, ( regionalną muzykę Republiki de Cabo Verde) z reggae, soul, sambą czy bossą. W tej muzyce jest trudna do opisania magia. Jako nastolatka, Sara Tavares założyła chór gospel w Lizbonie i uznała, że muzyka jest jej przeznaczeniem. Jej ulubionymi wykonawcami w tamtym okresie byli Stevie Wonder, Aretha Franklin i Donny Hathaway. W 1994r. wokalistka wystąpiła w Konkursie Piosenki Eurowizji z piosenką Chamar a musica, zajmując wysokie 8 miejsce. Jej drugi album „A Mi Ma BA „, wyprodukowany został przez paryski Lokua Kanza, uzyskując miano złotej w Portugalii (która jest dla Sary drugą ojczyzną) i był mieszanką afrykańskich rytmów i melodyjnej muzyki pop. Album – „Balanse” z kolei to niezwykle piękny zapis, w którym udało się jej połączyć współczesną muzykę z afrykańskimi brzmieniami. Pełna świeżości i emocji płyta została oceniona przez krytyków jako jeden z dziesięciu największych wydarzeń muzycznych 2006 roku. Sara ciągle poszerza swój wokalny repertuar czego dowodem jest jej najnowszy album Xinti. Jej utwory są liryczne zmysłowe, a jednocześnie „ubrane” w muzykę rodem z Wysp Zielonego Przylądka. Jej duchowe refleksje mają oddawać według niej „wznoszącą się duszę”. Podczas koncertu jaki odbył się w Warszawie na Festiwalu Skrzyżowania Kultur Sara Tavares zaprezentowała swoje największe utwory pochodzące z 4 płyt. Szczególnie publiczności przypadły do gustu: liryczny utwór- One Love, Balanse, Muna Xeia, Ponto de Luz oraz Quando dás um pouco mais( pochodzący z jej najnowszego albumu Xinti). Sara Tavares jest już od dłuższego czasu gwiazdą w swojej rodzimej Portugalii, teraz przyszedł czas na podbój Europy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× sześć = 30

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony