Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Modne hologramy

Modne hologramy

Śmierć znanych osób, takich jak Whitney Houston czy Michael Jackson, jest wstrząsem nie tylko dla fanów artystów ale i dla całego świata. Sprzedaż płyt czy gadżetów związanych z idolami gwałtownie wzrasta. A co by było, gdyby gwiazdy, które odeszły, nagle powróciły, grając koncerty i machając do zgromadzonych tłumów?

Festiwal Coachella (Coachella Valley Music and Arts Festival) w Indio w Kalifornii od lat przyciąga tłumy fanów muzyki i mody z całego świata. Gromadzi również wielu artystów, nie tylko na scenie, ale również wśród publiczności. Podczas tegorocznej edycji wydarzeniem, które wywołało wśród obecnych największe wrażenie, był koncert Snoop Dogga, obok którego na scenie zjawił się… zmarły w 1996 roku Tupac Shakur. Legenda rapu powróciła dzięki nowoczesnej technologii, która pozwala na stworzenie hologramu do złudzenia przypominającego rzeczywiste postaci. Tupac wykonał dwa utwory: „Hail Mary” i „2 of Amerikaz Most Wanted” wraz ze Snoop Doggiem. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Dr. Dre, który w tym celu uzyskał zgodę matki zamordowanego rapera.

Opinie na temat hologramu Tupaca są podzielone. Jedni twierdzą, że to genialny pomysł, pozwalający oddać pewnego rodzaju hołd zmarłemu muzykowi, inni zaś zadają pytanie o moralność. Bo czy takie „zmartwychwstanie” znanej osoby jest na miejscu?

Początki technologii wykorzystującej hologramy 3D podczas koncertów były całkiem niewinne. W czasie rozdania nagród Grammy w 2006 roku na scenie pojawiły się hologramowe postaci Gorillaz w towarzystwie Madonny. Za te twory, tak samo jak za stworzenie wizerunku Tupaca podczas festiwalu Coachella odpowiedzialna jest ta sama firma – AV Concepts z San Diego. Praca nad tym ostatnim zajęła podobno wiele miesięcy i pochłonęła ponad sto tysięcy funtów.

Hologramy podbiły nie tylko branżę muzyczną. Podczas pokazu kolekcji Alexandra McQueena w 2006 roku na wybiegu przed publicznością poruszała się eteryczna Kate Moss. Tyle tylko, że prawdziwa Kate w tym samym czasie była zupełnie gdzie indziej.

Możemy być pewni, że to nie koniec hologramowych historii, a dopiero początek. Pojawił się już pomysł stworzenia trasy koncertowej legendarnej grupy Jackson 5, z którą na scenie wystąpiłby oczywiście sam Michael Jackson. Kontrowersyjne występy zmarłych idoli zawsze znajdą zarówno zwolenników jak i przeciwników. Pewne jest natomiast to, że wzbudzają ogromne emocje i będzie dla nich miejsce w świecie, w którym nieustannie szuka się czegoś nowego.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 − = pięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 166 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony