Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Katolik frajerem?”

„Katolik frajerem?”

Kilka tygodni temu na półkach polskich księgarni pojawiła się książka Zbigniewa Kaliszuka pt. Katolik frajerem?”. Autor przeprowadza rozmowy z muzykami, aktorami oraz przedstawicielami telewizji . Celebryci deklarują, że bycie „katolem” to nic uwłaczającego. Człowiek wierzący może się realizować zawodowo,  łącząc to z działalnością religijną.

Twórcą tekstu jest dwudziestoośmioletni absolwent Szkoły Głównej Handlowej – działacz i publicysta katolicki, skupiający się na łamaniu stereotypów, poszukiwaniu prawdy w kwestiach wiary, a także wartości polityki. Był liderem Akademickiego Stowarzyszenia Katolickiego Soli Deo. Małe stowarzyszenie przekształcił w jedną z najprężniejszych organizacji studenckich w Warszawie. Koordynował dziesiątki projektów, m. in. „Poruszyć Niebo i Ziemię” – cykl spotkań ze sławnymi osobami wypowiadającymi się w sprawach  kontrowersyjnych kwestii społecznych.

„Dla wielu czytelników lektura tej książki może być szokiem. Jak to? Czy to możliwe, żeby wszyscy ci celebryci o telewizyjnych twarzach, goście Kuby Wojewódzkiego byli katolami? A tu – proszę: Muniek Staszczyk deklaruje, że uwielbia uczestniczyć we mszy świętej, i to nie u jakiegoś nowoczesnego księdza w modnej świątyni, ale w swoim parafialnym kościele. Telewizyjni prezenterzy Przemysław Babiarz, Krzysztof Ziemiec i Tomasz Zubilewicz tłumaczą, jak pracować w komercyjnych mediach i nie przestać wierzyć w Boga. A Radek Pazura, aktor, opowiada o ogromnej sile modlitwy… Cóż, może niektórym trudno się z tym pogodzić, ale katolicy wciąż są wśród nas. I to nie byle jacy.” – Dominik Zdort, Szef działu Opinii, Rzeczpospolita.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


6 × = trzydzieści

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 166 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony