Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Dzień Wolnej Sztuki

Dzień Wolnej Sztuki

Badania mówią, że odwiedzający muzea zatrzymują się przy każdym dziele statystycznie na… osiem sekund. W sobotę eksperci spróbują nas przekonać, że warto przystanąć na dłużej.

W sobotę w 12 muzeach na terenie całego kraju odbędzie się Dzień Wolnej Sztuki (start godz. 12). Pod Wawelem do akcji przyłączyło się Muzeum Narodowe w Krakowie. Przez godzinę jego goście będą oglądać wystawy, zatrzymując się przy kilku wybranych przez poszczególne placówki dziełach. Przy każdym z nich stać mają osoby, których celem będzie zadawanie pytań, motywujących do samodzielnej refleksji.

W Krakowie ekspertów spotkamy m.in. w Gmachu Głównym (al. 3 Maja 1) w Galerii Sztuki Polskiej XX W Sukiennicach (Rynek Główny 3). W Arsenale Muzeum Książąt Czartoryskich w Galerii Sztuki Starożytnej (ul. Pijarska 8 ) oraz w Domu Jana Matejki przy ul. Floriańskiej 41, a także Pałacu Biskupa Erazma Ciołka przy ul. Kanoniczej 17.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć + 2 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony