Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Coolturalne sposoby na spędzenie weekendu majowego w stolicy

Coolturalne sposoby na spędzenie weekendu majowego w stolicy

Macie już plany na nadchodzący weekend majowy? Pogoda dopisuje, więc można postarać się spędzić aktywnie te kilka dni i jednocześnie się zrelaksować. Co takiego dzieje się w stolicy w czasie weekendu majowego? Jest wiele propozycji i mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Po pierwsze coś dla miłośników historii i czasów rycerskich, czyli Bitwa Narodów. Od 30 kwietnia do 3 maja w Forcie Bema w Warszawie będzie można oglądać rekonstrukcje walk rycerskich, w których udział wezmą uczestnicy aż 15 państw. Bitwy między drużynami Reprezentacji Narodowych odbywają się w trzech nominacjach: „sam na sam”, „pięć na pięć” i królewska „dwadzieścia jeden na dwadzieścia jeden”.

Fani historii mogą wybrać się także na Obchody Uchwalenia Konstytucji 3ego Maja, które odbędą się w Łazienkach Królewskich. W pierwszej części dnia zaplanowano warsztaty rodzinne, na których każdy będzie mógł przygotować uroczystą odznakę – kotylion. Z kolei o godz. 15.00 spacerowicze i uczestnicy obchodów Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja będą pozować do zdjęcia. Ponadto będzie można zobaczyć kopię konstytucji z 3 maja 1791 roku. Dokument będzie wystawiony w rotundzie Pałacu na Wyspie.

Dla fanów sportu dobrą okazją do spędzenia wolnego czasu może być Bieg Konstytucji. Akcja ma odbyć się w ramach cyklu „Zabiegaj o pamięć”. Całe przedsięwzięcie idealnie łączy w sobie zamiłowanie do sportu i zdrowego trybu życia, ale także odwołuje się do Konstytucji 3ego Maja, przypomina jej właściwą istotę. Przewidziano też część dla najmłodszych. „Bieg z maskotką” to 700-metrowa trasa, którą małych sportowców poprowadzi miś Haribo.

3ego maja ruszają także pokazy fontann w 3D. Fontanny na Podzamczu będą uruchomione już we wtorek, 1 maja. Ale to dwa dni później, 3 maja, o godz. 21 rozpocznie się multimedialne widowisko, związane z tegorocznymi mistrzostwami piłkarskimi. Zobaczymy m.in. puchar UEFA Euro 2012, stadiony miast gospodarzy czy uczestników krajów biorących udział w turnieju.

Oprócz powyższych propozycji można także oczywiście wybrać się do kina, czy teatru. Ale skoro mamy taką piękną pogodę może warto spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu i skorzystać z bardziej niecodziennych możliwości na coolturalne spędzie długiego weekendu?

 

One comment on “Coolturalne sposoby na spędzenie weekendu majowego w stolicy

  1. Ewelina on said:

    Dokładnie nie ma to jak długi spacer, najlepiej z aparatem w ręku. Nie trzeba też wyjeżdżać daleko aby dobrze odpocząć, umiejmy docenić piękno najbliższych zakątków, w około nas jest wiele wyjątkowych miejsc, które warto zobaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


6 × = czterdzieści osiem

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 130 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony