Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Euro 2012 – najdroższe są stadiony

Euro 2012 – najdroższe są stadiony

4,5 miliona kosztuje miesięczne utrzymanie wszystkich stadionów wybudowanych na EURO 2012. Postawiliśmy je na miarę naszych marzeń, nie możliwości.

Szacowany koszt utrzymania stadionu w Warszawie wynosi 1,5 mln złotych. Tyle wynoszą opłaty za ogrzewanie, prąd, wodę, ochronę. Niewiele mniej kosztuje utrzymanie stadionów w Gdańsku i Wrocławiu – po 1 mln złotych. Najtańszy w eksploatacji jest stadion w Poznaniu – około 0,5 mln bez podatku od nieruchomości i trwałego zarządu. Zgodnie z praktyką w trzecim roku działalności przychody powinny zrównać koszty, a od czwartego roku stadion powinien być rentowny. Największym problemem w osiągnięciu rentowności może okazać się poziom prezentowany przez piłkarzy. Rentowność może być wtedy, gdy ludzie przyjdą na stadion. Same eventy stadionu nie utrzymają. Niemcy na 80-procentową frekfencję pracowali 6 lat. Z całą pewnością utrzymanie polskich stadionów będzie problemem po EURO 2012. Teraz nadzieja w kreatywności polskich zarządców, aby w jak najszybszym tempie koszty zrównały się z przychodami. Z całą pewnością zarządzanie infrastrukturą sportową będzie wyzwaniem dla Polski przez najbliższe lata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


5 × pięć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 039 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony