Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Ostrzeżenie przez SMS

Ostrzeżenie przez SMS

Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania uruchomiło system do przekazywania ostrzeżeń na telefony komórkowe mieszkańców. Dzięki niemu mogą oni otrzymywać informacje m.in. o zagrożeniach dla życia i zdrowia (typu: powódź, poważna katastrofa czy epidemia). Mieszkańcy zostaną także poinformowani o ogólnych sytuacjach kryzysowych w mieście i np. o konieczności ewakuacji z określonych rejonów miejskich.

Sposób ostrzegania SMS-ami uzupełnia sposób alarmowania oparty do tej pory na syrenach zamontowanych na budynkach i specjalnych zestawach głośników montowanych w węzłach komunikacyjnych (dworce MPK). Szczególną rolę system odegra zapewne w czasie EURO 2012: za jego pośrednictwem można bowiem poinformować poznaniaków o nagłych utrudnieniach komunikacyjnych, albo np. o przyczynach i przewidywanej godzinie usunięcia awarii prądu. Dlatego właśnie Urząd zachęca Poznaniaków do skorzystania z tej możliwości. Jak to zrobić? Wszystkie osiedla otrzymały swój kod rejestracyjny. Każdy mieszkaniec może więc wysłać kod swojego osiedla pod numer 661 000 112 i zarejestrować się w serwisie informacyjnym.

Co ważne – otrzymywanie ostrzeżeń w ramach systemu jest absolutnie bezpłatne – mieszkaniec i użytkownik systemu  ponosi tylko jednorazowy koszt przy rejestracji – płaci za wysłanego przez siebie SMS-a, zgodnie z cennikiem operatora własnego telefonu komórkowego.

Wykaz osiedli i ich kody do pobrania na stronie:

http://www.poznan.pl/mim/main/system-przekazywania-ostrzezen-za-pomoca-sms,p,1443,1743,22482.html.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× siedem = 28

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony