Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Inwazja mrówek

Inwazja mrówek

We wtorek 24 maja, o godzinie 20:00 w poznański klubie „Meskalina” odbędzie się wernisaż artysty-amatora z Poznania, Michała Rypińskiego, zatytułowany: „Festiwal Mrowisko”. Prace, które będzie można obejrzeć, wyrastają na gruncie sztuki abstrakcyjnej doprawionej szczyptą ezoteryki.

Michał Rypiński tworzy prace, które poddane chemicznej analizie dają kombinację ekspresjonizmu abstrakcyjnego, nitrogliceryny i kwasu siarkowego – mamy w nich więc, zgodnie z klasyfikacją związków chemicznych, wybuchową mieszankę o dużej sile rażenia.

Michał Rypiński tworzy prace nie tylko tradycyjnymi narzędziami i materiałami. Poza tym własne wizje rzeczywistości przelewa na płótno – co jest dość oczywiste – oraz na: drewno i formy z pleksi. Powstaje więc pewnego rodzaju „light plastic art” i dochodzi tam do artystycznego oswojenia plastiku, w którym dalekim echem odbija się wielkomiejski krzyk generacji Y.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć × = 63

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 101 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony