Jestes tutaj: Home » TEATR » Newsy » 52. Kaliskie Spotkania Teatralne

52. Kaliskie Spotkania Teatralne

Jeden z najstarszych i najważniejszych festiwali sztuki scenicznej w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Już 11 maja rozpoczynają się 52. Kaliskie Spotkania Teatralne.

Podczas tego wydarzenia odbędzie się przede wszystkim konkurs, w którym ocenione zostanie osiem spektakli teatralnych w wykonaniu między innymi Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, Teatru Współczesnego w Szczecinie czy Teatru Dramatycznego w Warszawie. Na scenie zaprezentują się również teatry wrocławskie oraz łódzkie. Festiwal otworzy spektakl w wykonaniu gospodarzy – Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

52. Kaliskie Spotkania Teatralne to jednak nie tylko konkurs pozwalający docenić aktorski kunszt. To również liczne wystawy, spotkania oraz rozmowy z twórcami i wykonawcami sztuk teatralnych. W Kaliszu odbędzie się również konferencja naukowa pod tytułem „Dynamika metamorfoz aktorskich w teatrach starożytnych”. Festiwal zakończy występ Janusza Stokłosy wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, dwoma chórami i licznymi gośćmi, którymi będą między innymi: Michał Bajor, Katarzyna Groniec, Janusz Radek, Natasza Urbańska i Wiktor Zborowski. Galę poprowadzą Wojciech Mann i Krzysztof Materna.

Teatralny festiwal w Kaliszu potrwa do 19 maja.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 3 = piętnaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 278 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony